MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Niezwykła lekcja WF-u w Żorach. Przyjechały Otylia Jędrzejczak i Justyna Święty-Ersetic. Ćwiczyło z nimi 450 uczennic

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Wideo
od 7 lat
SPORT. Niezwykła lekcja WF-u pod okiem prawdziwych mistrzyń sportowych, odbyła się we wtorek 9 kwietnia w Żorach. 450 uczennic z Żor i okolic wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu, ćwicząc wraz z Otylią Jędrzejczak, Justyną Święty-Ersetic, Luizą Złotkowską i Weroniką Nowakowską. Zobaczcie zdjęcia!

Sportowe mistrzynie przyjechały do Żor!

To była niezwykła przygoda dla uczennic z Żor i okolic. Cztery wielkie mistrzynie sportu, z dwiema mistrzyniami olimpijskimi na czele, przyjechały we wtorek 9 kwietnia do Żor, by wziąć udział w specjalnej lekcji wychowania fizycznego w ramach akcji „Mistrzynie w Szkołach”.

To drugie „Mistrzynie w Szkołach” w tym roku. Pierwsza odsłona akcji odbyła się w marcu w Inowrocławiu w Kujawsko-Pomorskiem, gdzie z uczennicami ćwiczyły trzy medalistki olimpijskie – pływaczka Otylia Jędrzejczak, łyżwiarka Natalia Czerwonka i wioślarka Katarzyna Zilmann – a także utytułowana lekkoatletka Marika Popowicz-Drapała. Tym razem Otylia Jędrzejczak zaprosiła do Żor inną mistrzynię olimpijską, lekkoatletkę Justynę Święty-Ersetic oraz dwukrotną medalistkę olimpijską w łyżwiarstwie szybkim Luizę Złotkowską i najlepszą polską biathlonistkę w historii Weronikę Nowakowską.

- Każda z wielkich mistrzyń sportu, która pojawia się na zajęciach z cyklu „Mistrzynie w Szkołach” ma swoją historię, którą podzieli się z uczestniczkami. Te lekcje, czyli najpierw kilkadziesiąt minut mocnych ćwiczeń, a później długa rozmowa, to naprawdę wyjątkowa chwila. Nasze zajęcia skierowane są tylko do dziewcząt i prowadzone tylko przez dziewczyny – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Sportowe mistrzynie przyjechały do Żor! 450 uczennic ćwiczyło z Otylią Jędrzejczak
Otylia Jędrzejczak zaprosiła do Żor mistrzynię olimpijską, lekkoatletkę Justynę Święty-Ersetic oraz dwukrotną medalistkę olimpijską w łyżwiarstwie szybkim Luizę Złotkowską i najlepszą polską biathlonistkę w historii Weronikę NowakowskąRL

Zajęcia w Żorach odbywały się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ćwiczenia dla 450 uczennic poprowadziła renomowana krakowska trenerka personalna Klaudia Koźbiał.

– To bardzo atrakcyjne ćwiczenia, przy głośnej muzyce i z uśmiechami na ustach - podkreślała.

Akcja „Mistrzynie w Szkołach”, którą organizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak, skierowana jest do uczennic ostatnich klas szkół podstawowych oraz ze szkół średnich.

– To jest grupa wiekowa, w której wśród dziewcząt jest najniższa frekwencja na lekcjach wychowania fizycznego. Pokazujemy, że lekcja wychowania fizycznego jest ważna i fajna – dodaje Jędrzejczak.

Ideą projektu „Mistrzynie w Szkołach” jest przekazanie uczestniczkom wartości życiowych: determinacji, konsekwencji w dążeniu do celu, szacunku do siebie i otoczenia, w jakim przebywają.

- W okresie dojrzewania młodzież najczęściej rezygnuje z lekcji WF oraz diametralnie spada ich poczucie wartości. Projekt „Mistrzynie w Szkołach” ma na celu poprzez autorytety sportowe pokazać uczennicom, że małymi kroczkami mogą osiągnąć wszystkie cele. Projekt ma zmobilizować młode kobiety do uczęszczania na lekcje wychowania fizycznego oraz promować wśród nich aktywny tryb życia – mówił z kolei Waldemar Socha, prezydent miasta Żory.

Otylia Jędrzejczak zaprosiła do Żor mistrzynię olimpijską, lekkoatletkę Justynę Święty-Ersetic oraz dwukrotną medalistkę olimpijską w łyżwiarstwie szybkim Luizę Złotkowską i najlepszą polską biathlonistkę w historii Weronikę Nowakowską

Niezwykła lekcja WF-u w Żorach. Przyjechały Otylia Jędrzejcz...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto