W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.
Raporty Fundacji Watch Health Care, która regularnie kontroluje kolejki do lekarzy, pokazują, że na wizytę u specjalisty w naszym kraju trzeba poczekać średnio aż cztery miesiące. Jak długo trzeba czekać na termin do Ortopedy w Żorach? Sprawdź w naszym serwisie, gdzie dostaniesz się do Ortopedy najszybciej i na NFZ.
UWAGA! Informacje o pierwszym wolnym terminie udzielenia świadczenia oraz dotyczące danych statystycznych mogą być nieaktualne z powodu zawieszenia obowiązków sprawozdawczych w okresie zagrożenia epidemicznego i epidemii.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 567), art.15 pkt. 4 dot. art.7 b pkt 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374).
ORTOPEDA Żory: kolejki NFZ i terminy leczenia
Na wizytę trzeba poczekać 70 dni.
Scanmed Sport Sp. Z O.O. (Oddział Ortopedii I Traumatologii Narządu Ruchu Dla Dzieci)
- Adres: Bankowa 2, Żory
- Najbliższy termin możliwej wizyty: 14.05.2021 (dane z dnia 3.03.2021)
- Liczba osób w kolejce: 33
- Telefon: +48 32 475 93 10
Scanmed Sport Sp. Z O.O. (Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej)
- Adres: Bankowa 2, Żory
- Najbliższy termin możliwej wizyty: 21.05.2024 (dane z dnia 3.03.2021)
- Liczba osób w kolejce: 556
- Telefon: +48 32 475 93 10
Ortopeda – badania
Ortopeda diagnozuje i leczy choroby i urazy związane z narządem ruchu. Dotyczy to nie tylko nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego, ale również mięśni, ścięgien, więzadeł, stawów oraz nerwów. Jakie badania może zlecić lekarz ortopeda?
Najprostsze do zdiagnozowania są wszelkiego rodzaju urazy. Zwykle wystarczy wtedy wywiad z pacjentem. Jeśli borykamy się jednak z większymi problemami warto zabrać ze sobą do ortopedy zdjęcia rentgenowskie. Ponadto ortopeda może zlecić nam wykonanie takich badań jak:
- RTG
- Badanie ultrasonograficzne
- Rezonans magnetyczny
- Tomografia komputerowa
- Artrografia
- Densytometria
Wzrost zakażeń. Będą szpitale tymczasowe