Podatki Żory 2015: Sprawdź, do kiedy trzeba zapłacić

www.zory.pl
Podatki Żory 2015: Sprawdź, do kiedy trzeba zapłacić
Podatki Żory 2015: Sprawdź, do kiedy trzeba zapłacić Katarzyna Śleziona
Podatki Żory 2015: Sprawdź, do kiedy trzeba zapłacić. Podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny należny od osób fizycznych ustala w drodze decyzji organ podatkowy. Sprawdź, w jakich terminach trzeba uiścić opłaty.

Podatki Żory 2015: Sprawdź, do kiedy trzeba zapłacić

Podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny należny od osób fizycznych ustala w drodze decyzji organ podatkowy.

Podatek jest płatny w ratach w następujących terminach:

I rata do 15 marca

II rata do 15 maja

III rata do 15 września

IV rata do 15 listopada

Tak więc każdy podatnik, będący osobą fizyczną, otrzyma decyzję wymiarową, z której
wynikać będzie termin płatności i wysokość poszczególnych rat podatku, a także nr rachunku bankowego na który należy dokonywać wpłat.

Jeżeli decyzja ustalająca wysokość podatku nie zostanie doręczona co najmniej na 14 dni przed terminem płatności pierwszej raty podatku, obowiązuje termin zapłaty I raty – 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

Osoby prawne, jednostki organizacyjne oraz spółki niemające osobowości prawnej składają deklaracje na podatek od nieruchomości w terminie do dnia 31 stycznia roku podatkowego, deklaracje na podatek rolny i leśny w terminie do 15 stycznia roku podatkowego. Osoby te wpłacają obliczony
w deklaracji podatek bez wezwania na rachunek budżetu miasta.

Rada Miasta w Żorach Uchwałą z dnia 30 października 2014 Nr 541/LI/14 określiła wysokość rocznych stawek podatku od nieruchomości obowiązujących
w Mieście Żory w 2015 r. Uchwała ta została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego 10 listopada 2014 r., poz. 5671.

Osoby fizyczne oraz osoby prawne posiadające środki transportowe podlegające opodatkowaniu, składają w terminie do dnia 15 lutego każdego roku deklaracje na podatek od środków transportowych na dany rok podatkowy. Osoby te wpłacają obliczony w deklaracji podatek bez wezwania na rachunek budżetu miasta w dwóch ratach w terminie do 15 lutego i do 15 września każdego roku.

Rada Miasta w Żorach na sesji w dniu 30 października 2014 r. podejmując uchwałę Nr 542/LI/14 określiła wysokość rocznych stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w Żorach w 2015 r. Uchwała ta została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego 10 listopada 2014 r., poz. 5672.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Żory w Referacie Podatków Aleja Wojska Polskiego 25 pok. 405 lub pod nr telefonu 32 43 48 288, 32 43 48 289.

Chcemy zwężania ulic w centrach miast

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie