Ponad setka uczestników i uczestniczek 4. Żorskiego Cross Triathlonu. Mamy dla Was zdjęcia z imprezy

Robert Lewandowski
Najlepsi zameldowali się na mecie już nieco po godzinie.
Najlepsi zameldowali się na mecie już nieco po godzinie. Robert Lewandowski
Ponad sto osób stanęło na starcie 4. Żorskiego Cross Triathlonu, który tradycyjnie już odbył się na Śmieszku. Zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się z pływaniem, jazdą na rowerze i biegiem na dystansie 5 kilometrów. Najlepsi zameldowali się na mecie już nieco po godzinie od startu!

500 metrów pływania, 22 kilometry jazdy na rowerze i 5 kilometrów biegu po terenach leśnych - to tegoroczny dystans, który musieli pokonać zawodnicy i zawodniczki, którzy stawili się na starcie 4. Żorskiego Cross Triathlonu. W sumie do rywalizacji przystąpiły 104 osoby.

Już pierwsza część triathlonu wyłoniła czołówkę, która za wszelką cenę nie chciała oddać pucharowych pozycji. Gdy zawodnicy ukończyli pływanie, już po kilku chwilach wsiedli na swoje rowery i pomknęli w 22-kilometrową trasę, która biegła żorskimi lasami. Ostatnim etapem był bieg na 5 kilometrów, który zakończył się w pobliżu plaży na Śmieszku. Wśród zawodników, na starcie pojawił się m.in. radny Kamil Owczarek oraz triathlonistka Sabina Bartecka.

Wśród panów najlepszy okazał się Przemysław Szymanowski z Końskich, który zameldował się na mecie z czasem 1:10:59. Tuż za nim uplasował się Dawid Mielke z Bażanowic z czasem 1:11:29, a trzeci był Piotr Klupczyński z Murowanej Gośliny, z czasem 1:12:22. Wśród żorzan, najlepszy okazał się Marcin Zdziebło, który z czasem 1:13:44 zajął 5. pozycję w kategorii open.

Z Pań, do mety jako pierwsza dobiegła Oliwia Kwaśkiewicz z Dąbrowy Górniczej, z czasem 1:26:26. Jako druga na mecie zameldowała się Zuzanna Jarlaczyńska z Tychów, z czasem 1:26:52, zaś trzecia była Paulina Bohater z Wrocławia, która osiągnęła rezultat 1:27:53. Najlepszą żorzanką okazała się Sabina Bartecka, która z wynikiem 1:28:18, zajęła 27. miejsce w kategorii open.

Ponad setka uczestników i uczestniczek 4. Żorskiego Cross Tr...