Powiatowy Urząd Pracy w Żorach ma pieniądze dla bezrobotnych. Możesz otrzymać nawet 30 tys. zł

Robert Lewandowski
arc
Powiatowy Urząd Pracy w Żorach ogłosił nabór wniosków na dotacje, dzięki którym osoby bezrobotne mogą zyskać nawet 30 tysięcy złotych. By otrzymać środki trzeba spełnić jednak określone wymagania.

Dotacje będą przyznawane na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Mogą ją otrzymać osoby bezrobotne, które są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żorach nie krócej niż 7 dni oraz po wcześniejszym dopełnieniu wszystkich formalności u doradcy klienta.

- W dniach 22 i 23.08.2022 r odbędzie się porada grupowa dotycząca zasad przyznawania ww. dotacji. Uczestnictwo w poradzie będzie brane pod uwagę przy ocenie wniosku. Zapisy na spotkanie prowadzone są w pokojach 2,3,6,7 i 8 (zgodnie z podziałem literowym na drzwiach) - informuje PUP w Żorach.

Jak informuje PUP w Żorach, kwota refundacji może być przeznaczona na zakup wyposażenia, doposażenia i urządzeń związanych bezpośrednio i jednoznacznie z tworzonym stanowiskiem pracy.

Jakie są obowiązki wnioskodawcy, który otrzyma środki? To między innymi:

  • prowadzenie działalności przez okres co najmniej 12 miesięcy od dnia jej rozpoczęcia,
  • rozpoczęcie działalności w terminie określonym w umowie,
  • rozdysponowanie środków zgodnie ze szczegółową specyfikacją i harmonogramem,
  • wydatkowania w okresie od dnia zawarcia umowy do 2 miesięcy, od dnia podjęcia działalności gospodarczej, zgodnie z przeznaczeniem,
  • udokumentowanie i rozliczenie wydatkowania otrzymanych środków w terminie dwóch miesięcy od dnia podjęcia działalności gospodarczej przedkładając faktury, rachunki lub umowy sprzedaży.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 22 do 26 sierpnia br. Uzupełnione wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w terminie naboru w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Żorach do skrzynki podawczej przy wejściu do urzędu lub w sekretariacie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!