Przetarg na wynajem lokalu w nowej siedzibie biblioteki w Żorach

OPRAC.:
Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
Wkrótce otwarcie biblioteki. W środku jest miejsce na lokal usługowy. Trwa przetarg na jego najem
Wkrótce otwarcie biblioteki. W środku jest miejsce na lokal usługowy. Trwa przetarg na jego najem Arek Biernat
Niedługo Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach przeniesie się do nowej siedziby w zmodernizowanym budynku młyna przy ul. Rybnickiej. Oprócz siedziby biblioteki w tym budynku znajduje się też miejsce na m.in. lokal usługowy. Trwa przetarg na najem tego lokalu.

Przetarg na wynajem lokalu w bibliotece

Prezydent Miasta Żory ogłosił przetarg ustny, nieograniczony – licytację - na oddanie w najem lokalu użytkowego wraz z tarasem o powierzchni 161,10 m2, znajdującego się na piątej kondygnacji w budynku Biblioteki Miejskiej w Żorach przy ul. Rybnickiej 6,8. Może tam powstać lokal handlowy lub gastronomiczny.

Lokal wyposażony jest w instalacje: wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną (moc: 17kW, 3 fazy), teletechniczną, mechaniczną wywiewną w pomieszczeniach zaplecza i sanitarnych. W budynku istnieje centrala wentylacji mechanicznej, która umożliwia zaprojektowanie i wykonie instalacji wentylacji mechanicznej w sali konsumpcyjnej lokalu – koszty pokrywa Najemca. Lokal zostaje przekazany jako wykończony. W gestii najemcy pozostają dodatkowe elementy wykończenia, umeblowanie i wyposażenie. Wszelkie ewentualne dalsze roboty budowlane, takie jak np. adaptacja (przebudowa) pomieszczeń, instalacji wymaga każdorazowo pisemnego wniosku, projektu graficznego, uzgodnienia i zgody ZBM-u. Umowa najmu zawarta będzie na czas określony - na 3 lata.

Cena wywoławcza to 15,00 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej. Oprócz czynszu najmu Najemca zobowiązany jest do opłaty kosztów związanych z prowadzoną działalnością, tj. energii elektrycznej według wskazań odpowiedniego sublicznika, wywozu i utylizacji odpadów stałych oraz opłat publiczno-prawnych, tj. podatku od nieruchomości. Instalacje teletechniczne tj. telefon, internet – bezpośrednie umowy Najemcy z dostawcami usługi.

Warunki przystąpienia do przetargu

Przetarg na najem lokalu odbędzie się w środę, 19 sierpnia o godz. 9:45 w siedzibie Urzędu Miasta, Aleja Wojska Polskiego 25, sala narad.

Przystępujący do przetargu zobowiązani są do wpłacenia wadium w wysokości 2 973,00 zł. Wadium można wnieść przelewem na konto Urzędu Miasta: ING BS CBK Bielsko-Biała Nr 79 1050 0099 7996 7777 7777 7777 . Za datę wpłaty wadium uznaje się datę uznania rachunku jw. najpóźniej do godziny 15:00 na 3 dni przed wyznaczonym terminem przetargu.

Szczegółowych informacji można uzyskać w Zarządzie Budynków Miejskich w Żorach, Aleja Wojska Polskiego 4a, pokój 7, tel. (32) 4356464 wew. 37, w godzinach 7:00-15:00 oraz na stronie internetowej.

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie