Rekord Polski Ewy Swobody

materiał internauty
Na zawodach w Krakowie doskonale wystartował aktualny Mistrz Śląska Robert Łukasiak, który zwyciężył w biegu na 800m, Grzegorz Biernat zajął II miejsce na swoim koronnym – 400m , uległ tylko seniorowi z Wrocławia. Paweł Dzida zaliczył doskonały konkurs w skoku w dal – osiągając wynik 6,17m.

Sobota – była również dniem pracy dla lekkoatletów „Czwórki” i start w XII Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym – BESKIDIANATHLETIC, w który odnieśli 4 zwycięstwa. W zawodach, które odbyły się w Bielsku Białej brali udział lekkoatleci z Włoch, Ukrainy, Białorusi , Czech i Polski. Dwukrotny Mistrz Śląska młodzików sprzed tygodnia – PAWEŁ DZIDA po raz kolejny nie dał szansy swoim rywalom i zwyciężył w dwóch konkurencjach : skoku w dal z wynikiem 6,05m oraz biegu na 300m – gdzie osiągnął doskonały rezultat – 36,84s. MATEUSZ GAŁUSZKA – również złoty medalista Mistrzostw Śląska młodzików w biegu na 600m , tym razem odniósł zwycięstwo na dystansie nieco dłuższym - 1000 m . GRZEGORZ BIERNAT był bezkonkurencyjny i zajął I miejsce w biegu juniorów na 400m. Młodziczka - JULIA HAN ustanowiła rekord życiowy w biegu na 600 m – 1:42,00.Wicemistrz Śląska w biegu na 1000m w kategorii dzieci – ARTUR HARAZIN wystartował na dystansie nieco krótszym – 600m i zajał IV miejsce, w tym samym biegu KAMIL PIECZONKA był piąty.