Rosną następcy Gortata

Katarzyna Śleziona
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 2 - to zdobywcy pierwszych miejsc na ostatnich szkolnych mistrzostwach Żor w koszykówce chłopców.

Rozgrywki odbyły się niedawno w hali sportowej przy ul. Folwareckiej. Wszystkie pojedynki były niezwykle zacięte i stały na wysokim poziomie.

Od początku prym w rozgrywkach wiodła SP nr 1. W rezultacie zostawiła rywali w tyle i wywalczyła mistrzostwo w turnieju. Drugą pozycję zajęła SP nr 15, a trzecią - SP nr 17. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Marek Bienioszek z "jedynki".

Z kolei w rozgrywkach koszykarzy z gimnazjów nie było większych niespodzianek.

Zawody wygrała ekipa z Gimnazjum nr 2. Tuż za nimi uplasował się team z "jedynki". Natomiast o trzecie miejsce zacięty bój toczyły "ósemka" i "trójka". Ostatecznie mecz o trzecie miejsce wygrali zawodnicy z Gimnazjum nr 8, pokonując rywali 17:15.