Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śląskie ekologiczne: W skrócie

Redakcja

Szkolenia w NFOŚiGW
Są pieniądze na zieleń miejską i rekultywację

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje szkolenia przygotowujące potencjalnych beneficjentów do złożenia wniosków na konkurs w ramach trzeciego naboru POIiŚ „Poprawa jakości środowiska miejskiego”. Szkolenia są bezpłatne. Spotkania odbędą się 24 listopada oraz 15 grudnia w siedzibie NFOŚiGW.

Na szkolenia można się zarejestrować, wypełniając formularz znajdujący się na stronie www Narodowego Funduszu. W ramach konkursu dofinansowane będą projekty dotyczące rekultywacji i remediacji terenów zdegradowanych, rozwoju terenów zielonych oraz opracowywania niezbędnej do tych prac dokumentacji. Wnioski można składać do 30 grudnia. Do rozdysponowania przewidziano w sumie 104,2 mln zł. Poziom współfinansowania może wynosić 85 proc. wartości wydatków kwalifikowanych.

Fundusz dla regionu
Ponad 22 mln złotych na odzysk odpadów

Prezesi MPGK w Katowicach Andrzej Malara oraz Robert Potucha i radny Józef Zawadzki podziękowali prezesowi Funduszu Andrzejowi Pilotowi za zaangażowanie w inwestycję ,,Rozbudowa Zakładu Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów w Katowicach”. Fundusz wsparł MPGK pożyczką ponad 22 mln zł. (T)

Kopernik zaprasza
Ochrona środowiska w cyfrowym świecie

21 i 22 listopada w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się III edycja Konferencji Środowisko Informacji. To największe w Polsce wydarzenie na temat dostępu cyfrowych danych o środowisku i jego ochronie. Więcej na: www.ekoportal.gov.pl.

Dzieci wygrały, bo rysowały, budowały i pisały…
Pamiętniki Skrzata Zaszybka, który niczym tajny agent tropi ekologicznych gangsterów

MDK „Koszutka” podsumował konkurs na pamiętnik i instalację Skrzata Zaszybka. Przysłane prace intrygowały ujęciem tematu i formą. Dzieci z katowickich szkół stworzyły mnóstwo wizerunków Skrzata i przedmioty, które do niego należą (m.in. ekologiczny odkurzacz, rakietę, samochód). W pamiętnikach były przygody Zaszybka, który jak tajny agent walczy o stan środowiska, często nawet rozwiązując kryminalne zagadki. Jurorzy mieli trudny „orzech do zgryzienia” przy wyborze najlepszych prac. Ostatecznie wyróżnili 22 uczestników konkursu. W kategorii „instalacja”, pierwsze, równorzędne miejsca zdobyły: Emilia Kurzeja (SP nr 62), Wiktoria Tańczyk (SP nr 21) oraz

Milena Grzelachowska (SP nr 17). W kategorii „pamiętnik” wygrała Sandra Szubert (SP nr 1). Takie samo uznanie w oczach jurorów zdobyła praca grupowa uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej (autorzy: Małgorzata Domagała, Filip Stróż, Igor Gorzkowski, Zofia Herok, Julia Wolkiewicz i Zofia Stróż). Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe. Konkurs na pamiętnik Skrzata Zaszybka i związaną z tą postacią pracę plastyczną był elementem ciekawego projektu ekologiczno-artystycznego MDK „Akademia Skrzata Zaszybka”. Projekt został dofinansowany przez katowicki Fundusz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto