MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Strażacy z Żor ćwiczyli Powiatowy Plan Ratowniczy. Tak wyglądały ćwiczenia

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
W sobotę 20 kwietnia, w Leśnictwie Baranowice odbyły się coroczne ćwiczenia sprawdzające Powiatowy Plan Ratowniczy.
W sobotę 20 kwietnia, w Leśnictwie Baranowice odbyły się coroczne ćwiczenia sprawdzające Powiatowy Plan Ratowniczy. mł. ogn. Agnieszka Bała, mł bryg. Krzysztof Kuś, PSP Żory
Strażacy z wszystkich jednostek ochotniczych straży pożarnych w Żorach, a także ratownicy z OSP Godów brali udział w corocznych ćwiczeniach sprawdzających Powiatowy Plan Ratowniczy. Ćwiczono dostarczanie wody z punktu czerpania na wypadek pożaru lasu.

Strażacy z Żor ćwiczyli Powiatowy Plan Ratowniczy

W sobotę 20 kwietnia, strażacy z Żor brali udział w corocznych ćwiczeniach sprawdzających Powiatowy Plan Ratowniczy. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Żorach, strażacy z wszystkich ochotniczych straży pożarnych powiatu i OSP Godów, a także przedstawiciele Nadleśnictwa Rybnik oraz Urzędu Miasta Żory.

- Założeniem ćwiczeń było dostarczenie wody z punktu czerpania na wypadek pożaru lasu do pozorowanego pożaru oddalonego o kilkaset metrów. Podczas ćwiczeń sprawdzono sprzęt, możliwości poruszania się pojazdów po drogach leśnych, a także organizację sztabu i łączności radiowej dla tego typu pożarów - poinformowali żorscy strażacy.

W ubiegłym roku, strażacy ćwiczyli w leśnictwie Kłokocin, zaś założeniem manewrów było sprawienie zaopatrzenia wodnego do pożaru lasu z pobliskiego stawu Papierok.

Plan ratowniczy jest opracowywany na wypadek nieprzewidzianych okoliczności i nagłych wydarzeń. Jego celem jest przygotowanie określonego sposobu działania w sytuacji, w której ustalony sposób postępowania został nieoczekiwanie zakłócony i przestał odpowiadać niespodziewanie zmienionym warunkom. W planie określa się procedury postępowania oraz określone działania, gdy wystąpi sytuacja kryzysowa.

W sobotę 20 kwietnia, w Leśnictwie Baranowice odbyły się coroczne ćwiczenia sprawdzające Powiatowy Plan Ratowniczy.

Strażacy z Żor ćwiczyli Powiatowy Plan Ratowniczy. Tak wyglą...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Papszun ponownie trenerem Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto