Sukces żorzanina! Jakub Śliwka w czołówce mistrzostw Polski w pływaniu. Ustanowił nowy rekord życiowy

Piotr Chrobok
Żorzanin Jakub Śliwka bardzo dobrze zaprezentował się na mistrzostwach Polski w Lublinie. UM Żory
Jakub Śliwka, żorzanin reprezentujący na co dzień barwy „Sikret” Gliwice zajął dziewiąte miejsce w Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, które odbyły się w Lublinie. Żorzanin awansował do finału ustanawiając swój rekord życiowy.

Żorzanin w czołówce najlepszych polskich pływaków! Pochodzący z Żor, ale na co dzień występujący w barwach gliwickiego klubu "Sikret", Jakub Śliwka uplasował się na dziewiątym miejscu w odbywających się w Lublinie Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu.

To największy sukces 17-letniego Śliwki, który awans do finału wywalczył ustanawiając swój rekord życiowy. Na 200 metrów stylem klasycznym popłynął w czasie: 2.20,82.

W klubie 17-letniego żorzanina podkreślają, że to doskonały wynik, szczególnie, że został osiągnięty w trakcie roku Olimpijskiego.

- Należy podkreślić, iż wynik ten został uzyskany w roku Olimpijskim w którym najtrudniej zawodnikom w wieku juniora uzyskać wysokie lokaty na zawodach seniorskich - mówią w klubie Jakuba Śliwki, którego inni reprezentanci także dobrze wypadli w Lublinie.

Trenowany przez swojego ojca, Tomasza Śliwkę żorzanin był jednym z najmłodszych zawodników, którzy znaleźli się w finale mistrzostw w Lublinie.

Gdyby pod uwagę brać tylko i wyłącznie wyniki zawodników z kategorii wiekowej Jakuba Śliwki, ten plasowałby się na drugim miejscu w kraju.

Dodajmy, że w trakcie mistrzostw Polski, żorzanin wystąpił również w wyścigach na kilku innych dystansach. Jakub Śliwka spróbował swoich sił także na 50 metrów stylem klasycznym i motylkowym, 100 metrów stylem klasycznym, a na 200 metrów popłynął też motylkiem.

Lublińskie Głównego Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców nie kończą tegorocznych zmagań 17-latka. Wraz ze swoim klubem pływak będzie się teraz przygotowywał do Olimpiady Młodzieży.