Sukcesy lekkoatletów „Czwórki” na Mistrzostwach Śląska

Marcin Lustig
Sukcesy lekkoatletów „Czwórki” na Mistrzostwach Śląska UM Żory
Sukcesy lekkoatletów „Czwórki” na Mistrzostwach Śląska. Aż sześć medali zdobyli lekkoatleci UKS „Czwórka” Żory na Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Częstochowie.

Świetnie spisał się Paweł Dzida, który z wynikiem 6,92 m okazał się bezkonkurencyjny w skoku w dal w kategorii juniorów młodszych. Po zdobyciu złota w tej konkurencji Paweł wystartował w biegu eliminacyjnym na 100 m i z czasem 11,22 sek. awansował do finału. W biegu finałowym żorzanin przebiegł „setkę” 11,08 sek. i zdobył brązowy medal , ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy.

Swój prymat na Śląsku w biegu na 400 m potwierdził Grzegorz Biernat. Zawodnik UKS „Czwórka” Żory zdobył złoty medal w kategorii juniorów i już po raz czwarty z rzędu wywalczył tytuł Mistrza Śląska . W tym samym biegu Filip Fliegert zdobył brązowy medal poprawiając rekord życiowy o blisko 3 sekundy!

Aż sześć medali zdobyli lekkoatleci UKS „Czwórka” Żory na Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów w Lekkiej Atletyce

Brązowy medal w biegu seniorów na dystansie 400 m wywalczył Wojciech Jabłoński. Warto wspomnieć, że Wojtek jest zawodnikiem niesłyszącym i legitymuje się najlepszym wynikiem w Polsce w biegu na 800 m wśród niesłyszących – 1:59,74 s . Niedawno otrzymał kwalifikację Polskiego Związku Sportu Niesłyszących na Mistrzostwa Świata Głuchych w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w terminie od 25 czerwca do 2 lipca w Bułgarii.

Julia Han po raz pierwszy w karierze wystartowała w zawodach na dystansie 3.000 m. Debiut wypadł bardzo okazale, ponieważ młoda żorzanka wywalczyła brązowy medal!

Warto wspomnieć również o dwóch medalach Roberta Łukasiaka, żorzanina i byłego zawodnika „Czwórki”, który obecnie reprezentuje Klub AZS AWF Katowice. Zawodnik musiał zmienić klub, ponieważ rozpoczął naukę na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, jednak w dalszym ciągu jego trenerką jest Iwona Krupa. Robert, podobnie jak rok wcześniej, był bezkonkurencyjny w biegu seniorów na 800 m zdobywając złoty medal. Wystartował też na dystansie 400 m i w tym biegu minął linię mety jako drugi, zdobywając srebrny medal.