Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szesnastka świętowała jubileusz 30-lecia, na którym było wielu gości

Katarzyna Śleziona
Były łzy wzruszenia, mnóstwo życzeń i wspomnień. Spotkanie z ludźmi, których dawno się nie widziało zaserwowała mieszkańcom Szkoła Podstawowa nr 16, z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia.

Z tego powodu otwarto w szkole kawiarenkę pod nazwą "Jubilatka", w której jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki można było przenieść się w atmosferę lat 80 i 90 minionego wieku. - Siedząc przy ozdobionych goździkami stolikach można było poznać w telegraficznym skrócie ostatnie 30 lat w szkole. Nie zabrakło zdjęć z wycieczek szkolnych, zabaw, a nawet pochodów pierwszomajowych. Wystawę oglądało się przy dźwiękach muzyki granej z magnetofonu "Grundig" i przy peerelowskich dowcipach - mówi Mirosława Bieg, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wychowania do życia w rodzinie i Dziejów Żor z "szesnastki".
Wiele emocji wzbudziło też rozstrzygnięcie konkursu na wypiek ciast. Najlepsi otrzymali cenne nagrody, m.in. wyjazd do teatru, kolację w restauracji, a nawet przelot samolotem. Został też rozwiązany konkurs literacki "Szkolne wspomnienia". Nagrodę główną otrzymały Alicja Żerek i Katarzyna Płowy.
Nie zapomniano również o osobach, które odeszły. Pamięć o nauczycielkach: Danucie Kłos i Genowefie Pawelec uczczono minutą ciszy i piosenką "Kiedy mnie już nie będzie", w wykonaniu Aleksandry Szymczyk. Dużym uznaniem cieszył się też występ instrumentalistów z Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy dali popis gry na wibrafonie i kontrabasie.
Potem były kolejne prezentacje filmów o integracji, regionalizmie, klasach artystycznych i sportowych oraz Orliku. Z kolei emerytowani nauczyciele chętnie wzięli udział w quizie "Czy znam historię szkoły?". Nie zabrakło też oczywiście tortu urodzinowego.
Trzeba przyznać, że historia szkoły jest niezwykle ciekawa. - Na początku byliśmy szkołą podstawową z 1767 uczniami w 47 oddziałach. 19 lat później, po reformie systemu edukacji, nastąpił podział dotychczasowej placówki na Szkołę Podstawową Nr 16 i Gimnazjum Nr 8. Potem w 2004 roku powstał Zespół Szkół Nr 8, który liczył wówczas 26 oddziałów. A w 2002 roku powstała pierwsza klasa integracyjna - wspomina Mirosława Bieg.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto