Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa budowa nowoczesnego akceleratora biznesowego KSSENON. Zobaczcie zdjęcia z budowy

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Zobaczcie zdjęcia z budowy
Zobaczcie zdjęcia z budowy RL
Centrum kreatywności, innowacyjności i przedsiębiorczości, czyli kompleks czterech modułów wraz z zagospodarowaniem terenu. To nowoczesny akcelerator biznesowy KSSENON, który powstaje w Żorach. To właśnie w południowej części miasta, w okolicach ulic Rozwojowej, Towarowej i Alei Jana Pawła II trwa budowa akceleratora, który jest flagowym projektem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W sumie, w części przemysłowej powstaną 32 hale, o łącznej powierzchni ok. 10.000 m2. Będą one uzupełnione częścią nieprzemysłową, która będzie wykorzystywana w celu integracji i rozszerzenia istniejących usług publicznych, prywatnych oraz synergicznego wykorzystania otoczenia.

Powstający właśnie w dzielnicy Osiny Akcelerator Biznesowy KSSENON nazywany jest innowacyjnym przedsięwzięciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które zakłada budowę kompleksu łączącego urbanistycznie zespół niewielkich hal przemysłowych, o powierzchniach od 280 m2 do 390 m2 przeznaczonych pod kilkuletni wynajem dla mikro i małych przedsiębiorstw z częścią nieprzemysłową, która koncentrować będzie szereg usług komplementarnych, świadczonych zarówno przez instytucje publiczne, jak i prywatne.

- Tym, co wyróżnia Akcelerator Biznesowy KSSENON od typowej dzierżawy hal o charakterze deweloperskim, to wzbogacenie kompleksu o część nieprzemysłową i urbanistyczne oraz procesowe wykorzystanie sąsiedztwa biznesu, tak aby stworzyć efekt synergii i samoistnej współpracy wielu uczestników przedsięwzięcia. W części nieprzemysłowej kompleksu planuje się stworzenie przestrzeni dla otoczenia biznesu oraz realizacji działań wynikających z nowych potrzeb i oczekiwań zarówno przedsiębiorców jak i sektora publicznego. Bliskie otoczenie biznesowe daje więc możliwość integracji dotychczas rozproszonych działań oraz realizacji szeregu aktywności - informuje biuro prasowe KSSE.

W sumie, łączna powierzchnia akceleratora wyniesie 17 tys. m2, z czego ponad połowę zajmą cztery moduły, w których powstaną 32 modularne hale, przeznaczone w szczególności dla rozwijających się mikro i małych przedsiębiorstw.

Częścią projektu jest także powstanie centrum kompetencji, które stanie się miejscem realizacji praktyk zawodowych, specjalistycznych szkoleń dla uczniów oraz osób dorosłych, w powiązaniu z lokalnymi aktorami rynku pracy i edukacji.

- Klientami Centrum będą szkoły (uczniowie, instruktorzy/nauczyciele zawodu) przedsiębiorcy jak i osoby zainteresowane nabywaniem nowych kompetencji i umiejętności. Centrum stanie się wyróżnikiem dla regionu, dodatkową zachętą dla inwestorów i odpowiedzią na aktualne trendy praktycznej nauki zawodu prowadzonej w nowoczesnych warunkach - podkreśla biuro prasowe KSSE.

KSSENON szansą na dalszy rozwój Żor

Jak podkreślał w grudniu ubiegłego roku prezydent Żor, KSSENON to w gałęzi gospodarki pomysł, na którym miasto może wyłącznie zyskać.

- W Żorach po zamknięciu wielkich zakładów przemysłowych – górniczych ale nie tylko – byliśmy w trudnej sytuacji. Przyciągnęliśmy jednak bardzo dużo inwestorów, którzy stworzyli nowe zakłady pracy, gdzie pracują obecnie tysiące ludzi. To zmieniło Żory. KSSENON to jest jednak inny projekt - ma na celu stworzenie dobrych warunków do rozwoju najnowszych technologii, działań o charakterze innowacyjnym. Cieszę się, że powstanie on właśnie w Żorach. Będą tam nie tylko siedziby małych firm, ale również będzie to doskonale wyposażone centrum kompetencji, centrum kształcenia młodych ludzi. Mam nadzieję, że będzie to zaczątek rozwoju bardzo nowoczesnych przemysłów w naszym mieście - mówił wówczas Waldemar Socha.

Zgodnie z planami, cztery hale na terenie Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej KSSE mają być gotowe już w pierwszych miesiącach 2023 roku.

Zobaczcie zdjęcia z budowy

Trwa budowa nowoczesnego akceleratora biznesowego KSSENON. Z...

Źródło: KSSE, UM Żory.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto