Tygodniowy przegląd prasy 18.09.2022: Żory, 11.09-17.09.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Żor

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.09 do 17.09.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 11.09 do 17.09.2022 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Żor, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.09 a 17.09.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Mieszkania "za grosze" na Śląsku i Zagłębiu! Wyprzedają je kopalnie. Ceny już od 55 tys. złotych. Sprawdź te oferty”?

Przegląd tygodnia: Żory, 18.09.2022. 11.09 - 17.09.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Mieszkania "za grosze" na Śląsku i Zagłębiu! Wyprzedają je kopalnie. Ceny już od 55 tys. złotych. Sprawdź te oferty

Mieszkania "za grosze" na Śląsku i Zagłębiu? Proszę bardzo! Oto najnowsze oferty z całego woj. śląskiego, wystawione przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Ceny "pokopalnianych" mieszkań zaczynają się już od 55 tys. zł. To prawdziwa okazja! Są tu mieszkania m.in. w Bytomiu, Zabrzu, Gliwicach czy Sosnowcu. Kliknij w galerię i zobacz te oferty.

📢 Tragedia na torach w Żorach. Tuż po północy pociąg towarowy śmiertelnie potrącił mężczyznę. Jego tożsamość na razie nie jest znana

W sobotę, 17 września, w Żorach pociąg towarowy śmiertelnie potrącił mężczyznę. Trwają ustalenia personaliów ofiary.

📢 Oddają meble ZA DARMO w woj. śląskim! Kanapy, meblościanki, fotele... Zobaczcie najnowsze oferty darmowych mebli w regionu

Śląskie: Oddają meble ZA DARMO! Zgodnie z zasadą zero waste, po co wyrzucać, skoro można oddać i dać drugie życie? W serwisie ogłoszeniowym olx.pl codziennie pojawiają się nowe oferty mebli i akcesoriów, które ludzie chcą oddać za darmo lub za tzw. czekoladę. Niektóre z nich są w naprawdę dobrym stanie! Zobaczcie najnowsze ogłoszenia w naszej galerii zdjęciowej

Tygodniowa prasówka 18.09.2022: 11.09-17.09.2022 Żory: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Żorach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Piesi w Żorach - miejcie się dziś na baczności! Wzmożone działania policji

Przez cały dzisiejszy dzień, żorscy policjanci będą prowadzili działania "Bezpieczny pieszy". To wojewódzka akcja, która ukierunkowana jest na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

📢 Filipek Zeniuk z Żor potrzebuje naszej pomocy! Potrzeba prawie dwóch milionów złotych

Trwa walka z czasem o życie i zdrowie małego Filipka Zeniuka z Żor. Chłopiec wymaga natychmiastowej operacji serca, której można dokonać w klinice w Stanach Zjednoczonych. Potrzeba jednak ogromnej kwoty, bo prawie dwóch milionów złotych. Każda złotówka jest na wagę złota!

📢 Żorzanie przejechali prawie 84 tysiące kilometrów! Rozstrzygnięcie Rowerowej Stolicy Polski

Dokładnie 83 696,41 kilometrów przejechali mieszkańcy Żor, w tegorocznej edycji Pucharu Rowerowej Stolicy Polski. W sumie, w rywalizacji wzięło udział 423 żorzan i żorzanek. Najaktywniejsi uczestnicy zostali nagrodzeni przez prezydenta miasta, podczas ubiegłotygodniowego, XIX Jarmarku Władysławowskiego.

📢 Strzeżcie się kierowcy. W sobotę wchodzi w życie nowy TARYFIKATOR MANDATÓW 2022! Za wykroczenie grozi nawet 15 punktów

Już w sobotę 17 września w życie wchodzi nowy taryfikator punktów karnych i mandatów. Kwoty za niemalże wszystkie przewinienia mocno poszły w górę. W górę poszybują również punkty karne. 15 punktów karnych otrzyma kierowca, który wyprzedził samochód na przejściu dla pieszych lub przejechał na czerwonym świetle. Jednak to nie jedyne zmiany... Sprawdź, za co otrzymasz więcej punktów!

📢 Samochody Google Street View znów jeżdżą po woj. śląskim. Które miasta odwiedzą? Zobacz ZDJĘCIA

GOOGLE - nowe zdjęcia do Street View. We wrześniu i październiku w wybranych miastach woj. śląskiego pojawią się samochody Google. Będą fotografować poszczególne ulice do najnowszej aktualizacji popularnych Street View. Gdzie się pojawią? Sprawdź listę miast.

📢 To miejsce jest obsikane! Rzecz o absurdalnych sytuacjach w autobusach na Śląsku i Zagłębiu. Zobacz ZDJĘCIA

Codzienność potrafi zaskoczyć! Zbliżający autobus ma na wyświetlaczu "Foch, nie jade", na przystanku stara kanapa, w autobusie na siedzeniu informacja "To miejsce jest obsikane, proszę tu nie siadać!", na kasowniku zapytanie "Matka wie, że nie kasujesz?". Sprawdź naszą galerię i zobacz, na co jeszcze natknęli się internauci autobusach i tramwajach w woj. śląskim.

📢 Ten klub nocny na Śląsku jest opuszczony - ZDJĘCIA ze środka. Miejsce grzechu i rozpusty! Sprawdź, jak wygląda teraz

Ten klub nocny na Śląsku jest opuszczony. Znajduje się przy popularnej trasie. Jeszcze kilka lat temu, w weekendy działo się tam! Od czterech lat jest zamknięty. Jak wygląda obecnie w środku? Oni tam weszli. Zobacz ZDJĘCIA, wykonane przez Urbex Time.

📢 Masz to z Lidla? Właśnie zostało wycofane! Lepiej wyrzuć, wykryto salmonellę. Oto najnowsze produkty wycofane ze sklepów...

KOMUNIKAT! Sanepid w środę 14 września poinformował o kolejny produktach wycofanych ze sklepów. Na liście jest m.in. produkt z Lidla i innych dyskonów. W naszej galerii znajdziesz opisy 10 najnowszych wycofanych produktów. Jeżeli masz któryś z nich w kuchni, lepiej go wyrzuć! Konsekwencje zjedzenia czy ich wypicia mogą być bolesne!

📢 Wysyp grzybów w żorskich lasach. Jest co zbierać!

Sezon na grzyby w pełni, co widać po parkingach przy lasach. Można właściwie powiedzieć, że grzybobranie to jeden ze sportów narodowych Polaków. A w tym roku grzybów nie brakuje, co pokazujemy na zdjęciach i na co wskazują sami grzybiarze!

📢 Jeździsz autobusami MZK Jastrzębie? Pamiętaj o tym. Masz czas tylko do końca września

Jeszcze tylko do końca września, uczniowie korzystający z przejazdów ulgowych mają czas, by przedłużyć ważność ulgi szkolnej. Studenci mają na to miesiąc czasu więcej.

📢 Robert Makłowicz w woj. śląskim - gdzie jadł? Które restauracje poleca? Tam jest smacznie, zdaniem popularnego dziennikarza

Robert Makłowicz w woj. śląskim - gdzie jadł? Które restauracje poleca? Podróżnik, kucharz, publicysta to tylko jedne z wielu określeń definiujących niezwykle barwną postać Roberta. Przez opinię publiczną uznany za jedną z najbardziej autorytatywnych person w całym kraju. Jedno możemy przyznać z całkowitym przekonaniem. Bardzo ciężko o osobę, która nigdy nie widziała programu z udziałem wcześniej wspomnianego bohatera. Arcysympatyczny krytyk kulinarny zajrzał do woj. śląskiego i odwiedził jego zdaniem najciekawsze restauracje w regionie. Zobaczcie, gdzie zjeść na Śląsku wg Roberta Makłowicza!

📢 Pedofile poszukiwani przez policję. Widziałeś ich? Mogą być groźni! Zobacz te LISTY GOŃCZE

UWAGA! Policja z całej Polski poszukuje tych 20 osób w związku z czynami o charakterze pedofilskim. Chodzi o obcowanie płciowe z małoletnimi, zmuszanie do tych stosunków, prezentowanie pornografii itd. Za przestępstwa tego typu art. 200 kodeksu karnego przewiduje 15 lat więzienia.

📢 Tak śmieją się z miast w woj. śląskim! Oto MEMY z Bytomia, Katowic, Sosnowca, Gliwic, Częstochowy, Zabrza, Bielska...

MEMY z miast w woj. śląskim. Z których najczęściej śmieją się internauci? W Polsce króluje z pewnością Radom, Sosnowiec, Wąchock czy Bydgoszcz. Jednak pozostałym miastom w Śląskiem również się dostało - i to dość sporo! A co rozśmieszyło internautów? Memy dotyczą głównie, wydarzeń, miejsc oraz mieszkańców. W galerii znajdziesz najciekawsze z nich.

📢 „Ania”. Już niebawem do kin wchodzi wzruszający film o Annie Przybylskiej. Przypominamy postać pięknej aktorki

W tym roku mija 8 lat od śmierci popularnej i pięknej aktorki, Anny Przybylskiej. Z tej okazji 7 października do kin trafi film „Ania”, opowiadający o życiu i pracy tej aktorki i fotomodelki. 15 września obraz w formie dokumentu został pokazany na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Przypominamy postać tej nietuzinkowej aktorki.

📢 Spór o pomnik z ulicy Klimka w Żorach. Zostanie przeniesiony, ale gdzie?

Dotąd, przy ulicy Klimka w Żorach, przy pomniku na Placu Pamięci Narodowej odbywały się oficjalne obchody rocznic świąt państwowych. Jedne z nich miały miejsce chociażby w listopadzie ubiegłego roku. Wydaje się, że w tym roku będzie inaczej, gdyż ulica Klimka jest w przebudowie. Zniknął stąd także pomnik z tablicą "Pamięci walczących o wolną Polskę", co spowodowało spore wzburzenie wśród części radnych i mieszkańców Żor. Pytają - kto i dlaczego zdecydował o przeniesieniu pomnika?

📢 Pierwszoklasiści z Żor rozmawiali z dzielnicowym o bezpieczeństwie. Policjant przypomniał im najważniejsze zasady

Bezpieczeństwo w drodze do szkoły to niezwykle istotny element edukacji najmłodszych. Wciąż bowiem dochodzi do wypadków z udziałem dzieci, które zdarzają się zarówno z powodu braku ich odpowiedniej uwagi, jak i brawury kierowców samochodów. O najważniejszych zasadach, we wtorek 13 września opowiadał żorski dzielnicowy, mł. asp. Tomasz Grochowina.

📢 Osiedle 700-lecia Żor będzie świętowało okrągłą rocznicę. Zobacz archiwalne zdjęcia!

To najstarsze osiedle Żor, które liczy już 50 lat. Mowa o osiedlu 700-lecia, gdzie wybudowano pierwsze w Żorach wieżowce. Przez lata, miejsce to dość mocno zmieniło swój krajobraz. Zobaczcie archiwalne zdjęcia i przeczytajcie, kiedy odbędą się uroczyste obchody 50-lecia osiedla.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - M. Maląg o najnowszych danych dotyczących bezrobocia

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie