Tygodniowy przegląd prasy (Żory, 17.01-23.01.2021), poznaj najważniejsze informacje z Żor

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 17.01 do 23.01.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 17.01 do 23.01.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Żor, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.01 a 23.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Szukasz taniego samochodu? Te tutaj kosztują już od 1250 zł.! Zobacz nowe oferty od komornika - LUTY 2021”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Żory od 17.01 do 23.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Szukasz taniego samochodu? Te tutaj kosztują już od 1250 zł.! Zobacz nowe oferty od komornika - LUTY 2021

Jeżeli szukasz używanego auta i w dodatku w dobrej cenie, to licytacje komornicze są doskonałą okazją na taki zakup. Zebraliśmy w jednym miejscu, najciekawsze oferty komorników z całej Polski na podstawie strony internetowej prowadzonej przez Krajową Radę Komorniczą. Oto licytacje, które odbywają się w lutym 2021 roku.

📢 Nie wymawiaj tego przy Ślązaku! Uważaj, tym go obrazisz! Poznaj śląskie wyzwiska [LISTA]

Dla ludzi nie mieszkających na Śląsku... brzmią czasami egzotycznie, zabawnie - ale uważajcie, mogą obrazić! Rzecz o wyzwiskach, śląskich wyzwiskach. Te, choć są z reguły mało kulturalne, to zdarza się ich używać praktycznie niemal wszystkim - wszak każdy ma określone granice cierpliwości. Stąd też, wyzwiska wykształciły się nie tylko w każdym języku narodowym, ale też w gwarach i językach lokalnych. W śląskiej godce również nie brakuje słów, którymi Ślązacy się wzajemnie okładają, kiedy tracą do kogoś cierpliwość, lub zwyczajnie chcą kogoś obrazić. Oto śląskie wyzwiska. Kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Pogrzeb 13-letniej Patrycji z Bytomia. Została zamordowana. Nastolatkę pożegnały tłumy przyjaciół

PIEKARY ŚLĄSKIE. W bazylice odbył się w piątek 22 stycznia pogrzeb zamordowanej, 13-letniej Patrycji. W ostatniej drodze nastolatce towarzyszyła rodzina, przyjaciele, dziesiątki rówieśników i mieszkańcy miasta, których poruszyła jej tragiczna historia. - Pamiętaj, kochana Pati, że my, twoi rodzice, będziemy zawsze myśleć o tobie i zastawiać się, jakby to było, gdybyś była z nami - napisali we wzruszającym liście rodzice.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 17.01-23.01.2021 Żory: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Żorach. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 "Pani da dwójkę, błagam!". Zaczęła się szkoła, a wraz z nią wróciły kartkówki. Uczniowie to mają wyobraźnię!

Dzieci tej zimy miały bardzo długa przerwę od nauki - zaczęło się od świąt, w po nich zaraz przyszły ferie. 18 stycznia wróciła szkoła - dla dzieci w klasach I - III stacjonarna, dla pozostałych online. Przypominamy największe hity szkolnych klasówek. Nie uwierzysz, co dzieci potrafią napisać na sprawdzianie czy kartkówce... Ich pomysłowość nie zna granic. Przekonaj się zresztą sami. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Żory: Bloki z wielkiej płyty kiedyś i dziś. Sprawdź porównanie na zdjęciach z lat 2012-2021. Bardzo się zmieniły?

Około 12 tysięcy mieszkań w Żorach znajduje się w blokach z tzw. wielkiej płyty. Budowane za PRL-u były z myślą głównie o górnikach pracujących w pobliskich kopalniach. Jeszcze jakiś czas temu większość z nich była po prostu szara. Powoli się to zmienia, a całkiem sporo budynków, wraz z remontami elewacji, nabrało kolorów. Zobacz porównanie 2012-2021 na zdjęciach. Kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii i zobaczyć przykłady zmian. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Poszukiwani alimenciarze ze Śląskiego. Widziałeś ich? Można pomóc policji

POLICJA. Zobacz zdjęcia 50 mężczyzn z woj. śląskiego, którzy mimo nakazu sądowego nie wypłacają na rzecz swoich dzieci należnych im pieniędzy i są teraz ścigani przez policję. Widziałeś ich? Szuka ich policja. Kliknij w przycisk "zobacz galerię".

📢 Chcesz kupić dom z działką? Te są kosztują do 99 tys. zł.! Zobacz oferty najtańszych domów do kupienia w woj. śląskim - STYCZEŃ 2021

Szukasz domu z działką w dobrej cenie? Tu znajdziesz nieruchomości w cenie do 99 tys. złotych! To realne! Jak się okazuje, tych jest całkiem sporo. W galerii zebraliśmy oferty nieruchomości, które można kupić w cenie od 53 do 99 tysięcy złotych. Znajdziesz tutaj zarówno nieruchomości jednorodzinne często ze sporymi działkami, jednak zazwyczaj do remontu, jak i domki letniskowe! Oferty pochodzą z serwisu otodom.pl - każdej nieruchomości prezentujemy po dwa zdjęcia. Kliknij w "zobacz galerie" i sprawdź te oferty.

📢 Szczepienia przeciw COVID-19 w Śląskiem. Ile już wykonano w twoim mieście? Gdzie było ich najwięcej?

Trwają szczepienia przeciw COVID-19. W Polsce wykonano do tej pory 644 999 szczepień, z czego 73 110 w Śląskiem. Ile osób zaszczepiono w miastach i powiatach woj. śląskiego? Gdzie najwięcej w naszym regionie? Zobacz dane Ministerstwa Zdrowia (aktualne na 22 stycznia) - kliknij w "zobacz galerię"..

📢 Żory: Nikt nie wywozi niebezpiecznych chemikaliów z ul. Sosnowej! Zdzisław O. odpowie za ich nielegalne składowanie

Zdzisław O. odpowie za nielegalne składowanie niebezpiecznych chemikaliów na posesji przy ulicy Sosnowej w Żorach. Zdaniem śledczych, brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym gospodarowaniem odpadów. W sumie na ławie oskarżonych zasiądzie 11 osób. Tymczasem jak ustaliliśmy, z posesji przy ulicy Sosnowej w Żorach wciąż nie zostały wywiezione wszystkie odpady. Jak dowiadujemy się, proces utylizacji nie jest kontynuowany!

📢 Żory: Osiem firm chce zaprojektować i wybudować wiadukt nad torami na ulicy Dworcowej

Osiem firm chce zaprojektować i wybudować wiadukt nad torami na ulicy Dworcowej w Żorach. Inwestycja wraz z pobliskim rondem ma być receptą na korki w tamtym rejonie. Wysokość złożonych ofert waha się pomiędzy 22,6 mln zł a 43,1 mln zł.

📢 Nutki i Ballo z Żor z sukcesami na międzynarodowym festiwalu

Po raz kolejny z sukcesami Zespół Taneczny Wesołe Nutki i Klub Piosenki Ballo reprezentował nasze miasto, Towarzystwo Ballo oraz MOK Żory na Międzynarodowym Festiwalu online „League if Winners'' na Białorusi.

📢 Kolejki przed przychodniami. Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób 70 +. Większość miejsc już zajęta

22 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób, które ukończyły 70 lat i są szczególnie narażone na skutki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Przed przychodniami od świtu stoją ogromne kolejki. Tymczasem w większości przychodni nie ma już miejsc. Zajęli je seniorzy 80+, dla których zabrakło szczepionek, oraz te osoby, które wcześniej zdążyły się zarejestrować przez infolinię. Dziś od godz. 6 infolinia nie działa.

📢 Masz te leki je w domu? Uważaj - zostały wycofane z aptek! Oto LISTA. Sprawdź

Masz te leki je w domu? Na liście jest sporo preparatów. Warto wiedzieć, o jakie leki chodzi. Sprawdźcie, czy nie macie ich w swojej apteczce. Kliknij w galerię - znajdziecie tam nazwy leków oraz informacje o numerach seryjnych.

📢 IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Wiać ma m.in. w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, w Wodzisławiu Śl. i Żorach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o silnym wietrze, m.in. na terenie Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Wodzisławia Śl. i Żor. O czym powinniśmy pamiętać?

📢 Kwiaty domowe modne kiedyś i dziś. Polecamy rośliny łatwe w uprawie, ładne i wytrzymałe

Przedstawiamy kwiaty doniczkowe były kiedyś w każdym domu, potem wyparły je różne „modne nowinki”. Teraz jednak odkrywamy je na nowo, doceniamy ich urodę i zalety. Oto znane, lubiane i łatwe w uprawie rośliny domowe.

📢 MOPS Żory: Zmiana siedziby Działu Świadczeń Rodzinnych. Będą utrudnienia w obsłudze. MOPS przypomina o wnioskach na 500 plus

Od 1 lutego klienci Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach będą mogli załatwiać swoje sprawy w nowej siedzibie MOPS, znajdującej się przy ul. Wodzisławskiej 1 - w dawnym budynku poczty. W MOPS Żory przypominają o konieczności złożenia wnioski na świadczenie 500 plus.

📢 Koronawirus nie odpuszcza. Wciąż dużo zgonów. Ile nowych zakażeń w Śląskiem?

Koronawirus nadal zakaża i powoduje ofiary śmiertelne. Dzisiaj mamy 7 152 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowali 21 stycznia 2021 r. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. W woj. śląskim to 489 osób. W całym kraju zmarły aż 419 osoby! W woj. śląskim zmarło 27 osób.

📢 WOŚP 2021 w Żorach. Będą występy i koncerty w Miejskim Ośrodku Kultury, ale online. Gdzie spotkamy wolontariuszy z puszkami? Zobacz program

W ramach 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żorach planowane są występy i koncerty w Miejskim Ośrodku Kultury. Widzowie nie zasiądą na sali, będą mogli podziwiać artystów w dowolnym miejscu za pośrednictwem transmisji online. Poznajcie program WOŚP 2021 w Żorach. Dowiedzcie się też, gdzie spotkacie wolontariuszy z puszkami.

📢 Brytyjska mutacja koronawirusa dotarła do Polski. Jest dwukrotnie bardziej zaraźliwa

Brytyjska mutacja koronawirusa jest już niestety w Polsce. Wcześniej zmutowanego koronawirusa wykryto również w Czechach, co potwierdził tamtejszy rząd. O wykryciu szczepu B.1.1.7 poinformowało laboratorium genXone na Twitterze. Co wiadomo o nowej odmianie koronawirusa? Jest dwukrotnie bardziej zaraźliwa niż obecnie dominująca wersja. Po raz pierwszy natomiast pojawiła się w połowie grudnia 2020 na terenie Anglii.

📢 Ilu ludzi ginie rocznie przez smog w Śląskiem? Jesteśmy w pierwszej 10. na świecie - RANKING

Ilu ludzi ginie rocznie przez smog w Śląskiem? Barcelona Institute for Global Health opublikował ranking miast europejskich o najwyższym wskaźniku śmiertelności spowodowanej zanieczyszczeniem powietrza. Niektóre miasta z woj. śląskiego znalazły w pierwszej 10.! W galerii pokazujemy, ile zgonów można uniknąć w poszczególnych miastach, gdyby poprawić jakość powietrza.

ZOBACZ KONIECZNIE

Podwyżki cen. Gdzie największe? W Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie