W finale wojewódzkim o Puchar Tymbarku na Stadionie Śląskim rywalizowały najmłodsze dzieci ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Mecze najmłodszych piłkarek i piłkarzy w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku na Stadionie Śląskim dostarczyły wielu emocji

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mecze najmłodszych piłkarek i piłkarzy w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku na Stadionie Śląskim dostarczyły wielu emocji Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W piątek 12 maja na Stadionie Śląskim rozgrywany był finał wojewódzki XXIII edycji turnieju o Puchar Tymbarku. Tym razem na boiskach Kotła Czarownic rywalizowały najmłodsze dzieci w kategorii U-8. Emocji nie brakowało, a 8-letni chłopcy i dziewczynki mocno przezywały swoje mecze rozgrywane na tym legendarnym obiekcie. Zobaczcie zdjęcia w wojewódzkiego finału Pucharu Tymbarku U-8.

Po zmaganiach w kategoriach U-12 i U-10 w śląskim finale wojewódzkim turnieju o Puchar Tymbarku przyszedł czas na rywalizację najmłodszych. 8-letni piłkarze i piłkarki również rywalizowały na Stadionie Śląskim. W przeciwieństwie do starszych kolegów w kategorii U-8 najlepsze drużyny nie kwalifikują się finałów ogólnopolskich, bo szczebel wojewódzki jest w tej grupie ostatnim etapem zmagań.

W kategorii U-8 śląskiego finału wojewódzkiego Pucharu Tymbarku do gry na czterech boiskach Stadionu Śląskiego przystąpiły 23 drużyny chłopców i 9 drużyn dziewczynek wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Najmłodsi uczestnicy tych zawodów bardzo mocno przeżywali swoje mecze, które mogli rozgrywać na tym legendarnym obiekcie, zwłaszcza, że jedną z aren turnieju była główna płyta słynnego Kotła Czarownic.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO PUCHARU TYMBARKU NA STADIONIE ŚLĄSKIM

W bardziej licznie obsadzonej rywalizacji chłopców zwyciężyła drużyna SMS Radzionków, która w finale pokonała zespół SP 1 Gilowice 5:3. Trzecie miejsce zajęła ekipa SP Suszec. Najlepszym zawodnikiem w kategorii U-8 finałów wojewódzkich Pucharu Tymbarku wybrano Dominika Nycza z SP Suszec, a bramkarzem Pawła Czaplickiego z SMS Radzionków. Królem strzelców został również zawodnik zwycięskiej drużyny - Aleks Krawczyk z Radzionkowa.

W zmaganiach dziewczynek kategorii U-8 śląskiego finału wojewódzkiego Pucharu Tymbarku triumfował zespół SMS Tychy, który w finale pokonał ekipę SP Nędza 4:0. Trzecia lokata przypadła drużynie SMS Zwierzyniec. Najlepszą zawodniczką zmagań na Stadionie Śląskim wybrano Natalię Wrozę z SP z Nędzy, natomiast najlepszą bramkarką została Hanna Gibas z SP Rydułtowy. Tytuł królowej strzelczyń przypadł Poli Kornas z SMS Tychy.