Polecamy

Wtyk amerykański - czy jest groźny? © Jacek Katos
[3/9]

Wtyk amerykański - czy jest groźny?

Wtyk amerykański ma około 1,5 - 2 cm. Brązową lub czarną głowę, zauważyć można na niej czerwono-żółte podłużne smugi. Na brązowożółtych pokrywach skrzydłowych dostrzega się ułożony z jasnych linii deseń w kształcie litery „H”.

Ma kłujkę i budowę ciała przypominające nieco pluskwiaki z rodziny zajadkowatych, które będąc drapieżnikami, potrafią boleśnie ukłuć przy nieopatrznym łapaniu w rękę. Wydziela również substancję obronną o dość gorzkawym zapachu, niekiedy uzupełnionym o słodką lub cytrusowa nutę.

Co zrobić jak są w domu?
Czytaj więcej >>>


List od internautki: Już od kilku dni widuję to coś przy oknach, na ścianie przy drzwiach, a niedawno to już nawet w domu! Natknęliśmy się na niego w szafie, a nawet w sypialni! One są duże, dziecko się ich boi! Czy są niebezpieczne - napisała do nas mieszkanka Dąbrowy Górniczej. Podobne zapytanie otrzymaliśmy również z Żywca i Bytomia. Już śpieszymy z odpowiedzią. To wtyk amerykański - widziany już był w wielu miejscach w woj. śląskim! Niestety, nie mamy dobrych wieści. Tych inwazyjnych pluskwiaków będzie jeszcze więcej. Czytaj więcej - kliknij w galerię.

Najnowsze wiadomości

reklama