Polecamy

Wtyk amerykański - szukają... domu na zimę © Pixabay
[2/9]

Wtyk amerykański - szukają... domu na zimę

Te pluskwiaki właśnie jesienią szukają schronienia. Miejsca, gdzie będą mogły przetrwać zimę. Upodobały sobie szczególnie budynki i nasze mieszkania. Wybierają ciepłe zakamarki. Podobnie jak biedronki azjatyckie, niektóre muchy czy pająki.

– Zazwyczaj owady szukają niewidocznych miejsc jak na przykład szczeliny w oknach. Nie wchodzą do naszych mieszkań po to, aby zrobić nam krzywdę. Jesienią wchodzą w stan spoczynku. Chcą zrobić coś dla siebie, schronić się. Często w piwnicach spotkać można także motyle (rusałki pawik). Chcą w chłodnym ciemnym miejscu przeczekać zimowy okres. Jeśli w środku zimy wybudzą się, zazwyczaj skazane są na śmierć – zauważa biolog.

Czytaj więcej >>>

List od internautki: Już od kilku dni widuję to coś przy oknach, na ścianie przy drzwiach, a niedawno to już nawet w domu! Natknęliśmy się na niego w szafie, a nawet w sypialni! One są duże, dziecko się ich boi! Czy są niebezpieczne - napisała do nas mieszkanka Dąbrowy Górniczej. Podobne zapytanie otrzymaliśmy również z Żywca i Bytomia. Już śpieszymy z odpowiedzią. To wtyk amerykański - widziany już był w wielu miejscach w woj. śląskim! Niestety, nie mamy dobrych wieści. Tych inwazyjnych pluskwiaków będzie jeszcze więcej. Czytaj więcej - kliknij w galerię.

Najnowsze wiadomości

reklama