Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 – Kto dostał się do Sejmu i Senatu Żory

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Karol Rycio
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 to informacja, na którą czeka wiele osób - nie tylko kandydatki i kandydaci, ale przede wszystkim mieszkańcy Żor. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 30 oraz do Senatu z okręgu nr 72 będą mieć znaczący wpływ na realizację potrzeb naszego regionu. Kto więc wygrał wybory do Parlamentu 2019 w Żorach? Odśwież stronę i przekonaj się, kto będzie cię reprezentować w Sejmie i Senacie. Wyniki wyborów parlamentarnych publikujemy poniżej.

Wyniki wyborów do Sejmu dla miasta Żory

Lista kandydatów w wyborach do Sejmu, na których mogą głosować mieszkanki i mieszkańcy okręgu wyborczego nr 30.

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Piliszek Grzegorz Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 985
  • Procent głosów oddanych na listę: 31,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,79%
  • Miejsce zamieszkania: Żory
  • Zawód: socjolog

2. Hulim Wiesława Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 379
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,41%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: nauczyciel

3. Myśliwiec Bogdan Czesław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 473
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,44%
  • Miejsce zamieszkania: Rogów
  • Zawód: ekonomista

4. Machnik Sylwia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 611
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,48%
  • Miejsce zamieszkania: Turze
  • Zawód: technik budownictwa

5. Smyczek Adam Sebastian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 952
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,06%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Chałupki
  • Zawód: ekonomista

6. Bortlik Grażyna Gabriela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 591
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,18%
  • Miejsce zamieszkania: Orzesze
  • Zawód: sekretarka

7. Postawka Henryk Sławomir ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 752
  • Procent głosów oddanych na listę: 4%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Górki Śląskie
  • Zawód: nauczyciel języka obcego

8. Szymura Jacek Arkadiusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 970
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: inżynier-górnik

9. Rychły Piotr Sylwester ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 279
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Czerwionka-Leszczyny
  • Zawód: fizjoterapeuta

10. Adamczyk Kazimierz Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 976
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Ornontowice
  • Zawód: ekonomista

11. Oleksiński Artur Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 262
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Żory
  • Zawód: ekonomista

12. Waliszewska Maria Teresa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 296
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: ekonomista

13. Pojda Aleksander Jakub ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 460
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: nauczyciel

14. Rduch Stanisław Alojzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 522
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Marklowice
  • Zawód: inżynier mechanik

15. Nyczka Barbara Aleksandra ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 287
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Mikołów
  • Zawód: ekonomista

16. Kulawik Elżbieta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 272
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Wodzisław Śląski
  • Zawód: ekonomista

17. Dąbrowska Janina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 399
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,12%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: pielęgniarka

18. Karasek Bronisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 350
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,4%
  • Miejsce zamieszkania: Gołkowice
  • Zawód: inżynier transportu drogowego

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Piecha Bolesław Grzegorz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 38 809
  • Procent głosów oddanych na listę: 24,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 11,63%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: lekarz medycyny

2. Woś Michał Piotr ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 37 763
  • Procent głosów oddanych na listę: 23,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 11,31%
  • Miejsce zamieszkania: Racibórz
  • Zawód: prawnik

3. Sobierajski Czesław Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 907
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,17%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: parlamentarzysta

4. Gawęda Adam ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 26 291
  • Procent głosów oddanych na listę: 16,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 7,88%
  • Miejsce zamieszkania: Syrynia
  • Zawód: parlamentarzysta

5. Matusiak Grzegorz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 11 195
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,35%
  • Miejsce zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój
  • Zawód: inż. energetyk

6. Dutkiewicz Katarzyna Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 710
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,11%
  • Miejsce zamieszkania: Racibórz
  • Zawód: parlamentarzysta

7. Glenc Teresa ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 14 274
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,28%
  • Miejsce zamieszkania: Gorzyczki
  • Zawód: parlamentarzysta

8. Rajca Cezary Dominik ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 582
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,67%
  • Miejsce zamieszkania: Czerwionka-Leszczyny
  • Zawód: specjalista ds. prawnych

9. Szutka Mirela Elżbieta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 969
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,19%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: nauczyciel

10. Szczęsny Jarosław Zbigniew ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 239
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,67%
  • Miejsce zamieszkania: Wodzisław Śląski
  • Zawód: ekonomista

11. Ratka-Bossard Aleksandra Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 155
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Orzesze
  • Zawód: dyrektor szkoły

12. Szymura Karol Bogusław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 012
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,6%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: radny miasta

13. Szymiczek Alojzy Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 326
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,7%
  • Miejsce zamieszkania: Wodzisław Śląski
  • Zawód: radny powiatowy

14. Garus-Kopertowska Angelika Krystyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 891
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój
  • Zawód: specjalista ochrony środowiska

15. Kasparek Urszula Zofia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 854
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Jankowice
  • Zawód: radna gminy

16. Kodura Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 714
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Świerklany
  • Zawód: pielęgniarka

17. Lazar Jerzy Bolesław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 105
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,31%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,63%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: technik elektryk

18. Wawrzyczek Daniel Emilian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 364
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,09%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,01%
  • Miejsce zamieszkania: Żory
  • Zawód: wyższy urzędnik samorządowy

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Kopiec Maciej Kamil ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 14 973
  • Procent głosów oddanych na listę: 46,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,49%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: ekonomista

2. Nowak Mirosław Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 494
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,05%
  • Miejsce zamieszkania: Wodzisław Śląski
  • Zawód: właściciel zakładu usługowego

3. Smoliński Zdzisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 524
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,46%
  • Miejsce zamieszkania: Mikołów
  • Zawód: Chemik

4. Kustra Hanna Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 265
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,68%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: opiekunka dziecięca

5. Urbańczyk Piotr Aleksander ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 127
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,34%
  • Miejsce zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój
  • Zawód: górnik eksploatacji podziemnej

6. Witala-Sługa Ilona Beata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 976
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,29%
  • Miejsce zamieszkania: Żory
  • Zawód: nauczyciel geografii

7. Pożarowszczyk Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 934
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Rydułtowy
  • Zawód: inżynier organizacji i planowania produkcji

8. Nosiadek Izabela Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 224
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,37%
  • Miejsce zamieszkania: Radlin
  • Zawód: bibliotekarz

9. Sieńko Patrycja Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 539
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,67%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Wodzisław Śląski
  • Zawód: specjalista do spraw turystyki

10. Leonarski Tomasz Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 399
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,24%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: kierownik do spraw sprzedaży

11. Graniczka Roman Wojciech ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 173
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,54%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Rydułtowy
  • Zawód: elektryk

12. Gonsior Agnieszka Dominika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 497
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,54%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Wodzisław Śląski
  • Zawód: kierownik do spraw sprzedaży

13. Korbel Agnieszka Lidia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 729
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój
  • Zawód: psychoterapeuta

14. Kwaśny Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 646
  • Procent głosów oddanych na listę: 2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Żory
  • Zawód: pracownik socjalny

15. Sobik Zofia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 710
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Radlin
  • Zawód: pozostały specjalista z dziedziny prawa

16. Ryczkowska Agnieszka Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 298
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Mikołów
  • Zawód: analityk baz danych

17. Kalinowska Iwona Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 638
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Wodzisław Śląski
  • Zawód: nauczyciel języka polskiego

18. Ligas Jarosław Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 154
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,57%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój
  • Zawód: politolog

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Fritz Roman Henryk ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 10 279
  • Procent głosów oddanych na listę: 42,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,08%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: przedsiębiorca

2. Kurpas Adam Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 307
  • Procent głosów oddanych na listę: 13,81%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,99%
  • Miejsce zamieszkania: Orzesze
  • Zawód: geolog

3. Makarewicz Konrad Karol ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 753
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,53%
  • Miejsce zamieszkania: Żory
  • Zawód: technik infomatyk

4. Maron Tadeusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 929
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,88%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój
  • Zawód: ratownik górniczy

5. Tomecka Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 268
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,38%
  • Miejsce zamieszkania: Mikołów
  • Zawód: nauczyciel matematyki

6. Gorzoch Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 483
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,02%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój
  • Zawód: pozostali technicy górnictwa, metalurgii i pokrewni

7. Burkacka Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 408
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Wilkowice
  • Zawód: przedsiębiorca

8. Pyszny Justyna Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 876
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Wodzisław Śląski
  • Zawód: doradca klienta

9. Lech Mirosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 637
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Radlin
  • Zawód: inżynier elektryk

10. Piechoczek Paweł Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 767
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój
  • Zawód: elektryk

11. Antonik-Faikis Aneta Halina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 225
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: psycholog

12. Szatyło Alan Hieronim ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 309
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Wodzisław Śląski
  • Zawód: doradca personalny

13. Maciaś Aneta Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 300
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,25%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Żory
  • Zawód: grafik komputerowy DTP

14. Grabiec Jarosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 573
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Pszów
  • Zawód: technik elektryk

15. Kucharczyk Justyna Natalia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 348
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,45%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,1%
  • Miejsce zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój
  • Zawód: kosmetolog

16. Ilnicka Paulina Sandra ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 199
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,83%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Żory
  • Zawód: nauczyciel przedszkola

17. Lanuszny Jacek Szymon ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 401
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,68%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Rydułtowy
  • Zawód: historyk

18. Cofalik Hanna Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 877
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Świerklany
  • Zawód: grafik komputerowy DTP

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Krząkała Marek Grzegorz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 33 962
  • Procent głosów oddanych na listę: 36,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 10,17%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: nauczyciel

2. Gadowski Krzysztof Jan ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 18 799
  • Procent głosów oddanych na listę: 20,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 5,63%
  • Miejsce zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój
  • Zawód: mgr inż. transportu

3. Lenartowicz Gabriela Teresa ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 11 838
  • Procent głosów oddanych na listę: 12,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,55%
  • Miejsce zamieszkania: Krzanowice
  • Zawód: parlamentarzysta

4. Gaszka Anna Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 532
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,66%
  • Miejsce zamieszkania: Żory
  • Zawód: nauczyciel historyk

5. Gabryś Bartłomiej Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 106
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,93%
  • Miejsce zamieszkania: Mikołów
  • Zawód: nauczyciel akademicki-ekonomista

6. Profaska Marek Bogusław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 928
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,33%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,48%
  • Miejsce zamieszkania: Czerwionka-Leszczyny
  • Zawód: nauczyciel akademicki

7. Kantor Halina Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 754
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Mikołów
  • Zawód: pedagożka

8. Kozielski Mirosław Leszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 822
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Mszana
  • Zawód: przedsiębiorca

9. Serwatka Grzegorz Sebastian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 580
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: inżynier energetyk

10. Duży Mirosław Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 5 263
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,58%
  • Miejsce zamieszkania: Łaziska Górne
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej - starosta

11. Kiljańczyk Wojciech Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 191
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,36%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: przedsiębiorca

12. Skowron Joanna Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 713
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Rydułtowy
  • Zawód: nauczyciel

13. Rzaczek Beata Katarzyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 295
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,32%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Rydułtowy
  • Zawód: dyrektor placówki oświatowej

14. Polok Olga Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 780
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Świerklany
  • Zawód: urzędnik samorządowy

15. Jelonek Jerzy Mieczysław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 316
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,34%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Jastrzębie-Zdrój
  • Zawód: przedsiębiorca

16. Piekoszowska Weronika Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 487
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: nauczyciel

17. Własiewicz Gabriela Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 160
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Rudnik
  • Zawód: protetyk

18. Dybiec Krzysztof Michał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 967
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,21%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,89%
  • Miejsce zamieszkania: Wodzisław Śląski
  • Zawód: przedsiębiorca

Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. Urbańczyk Maciej Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 577
  • Procent głosów oddanych na listę: 30,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,47%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: geolog

2. Prus Dariusz Mirosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 500
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,75%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Wodzisław Śląski
  • Zawód: nauczyciel historii

3. Motyczka Danuta Agata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 805
  • Procent głosów oddanych na listę: 15,7%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,24%
  • Miejsce zamieszkania: Rydułtowy
  • Zawód: nauczyciel

4. Pustelnik Adam Ferdynand ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 275
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Pawłowice
  • Zawód: nauczyciel historii

5. Osuch Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 211
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: bez zawodu

6. Jarosz Natalia Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 471
  • Procent głosów oddanych na listę: 9,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: sekretarka

7. Kosiński Damian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 224
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Częstochowa
  • Zawód: kierownik działu transportu

8. Strach Elżbieta Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 229
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,47%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Częstochowa
  • Zawód: kierownik działu transportu

9. Gierczycki Tomasz Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 56
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,09%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,02%
  • Miejsce zamieszkania: Częstochowa
  • Zawód: zarządca nieruchomości

10. Białoń Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 229
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,47%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Rybnik
  • Zawód: nauczyciel historii

11. Strach Izabela Urszula ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 551
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,17%
  • Miejsce zamieszkania: Częstochowa
  • Zawód: nauczyciel języka polskiego

Dowiedz się więcej

Wyniki wyborów do Sejmu dla miasta Żory

Lista kandydatów w wyborach do Senatu, na których mogą głosować mieszkanki i mieszkańcy okręgu wyborczego nr 72.

Gawęda Ewa Maria ✔️

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 97 412
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 54,05%
  • Miejsce zamieszkania: Syrynia
  • Partia: Prawo i Sprawiedliwość
  • Zawód: fotograf

Migalski Marek Henryk ❌

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 82 830
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 45,95%
  • Miejsce zamieszkania: Racibórz
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: wykładowca akademicki

Dowiedz się więcej

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Materiał oryginalny: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 – Kto dostał się do Sejmu i Senatu Żory - Żory Nasze Miasto

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3