Za nami X Żorski Bieg Ogniowy. Ponad 600 biegaczy stanęło na starcie wyjątkowego biegu!

Robert Lewandowski
Na starcie pojawiło się ponad 600 zawodników
Na starcie pojawiło się ponad 600 zawodników RL
Aż 616 zawodników stanęło na starcie jubileuszowego, X Żorskiego Biegi=u Ogniowego, który odbył się w czwartek 11 maja. To bieg, który stał się częścią obchodów Święta Ogniowego.

X Żorski Bieg Ogniowy

To było wyjątkowe wydarzenie na biegowej mapie Żor. Za nami X jubileuszowy Żorski Bieg Ogniowy, podczas którego aż 616 zawodników zmierzyło się z 5-kilometrową trasą. To część obchodów Święta Ogniowego, które co roku organizowane są w Żorach, na znak tragicznego pożaru z 1702 roku.

Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie już po niespełna 15 minutach. Wśród nich najlepszy okazał się Bartosz Jarczok, który dystans 5 km pokonał w czasie 14 min i 38 sekund. Drugi na mecie pojawił się Mateusz Mrówka, a za nim znalazł się Paweł Buczek. Wśród pań zwyciężyła Michalina Mendecka-Zejdler.

Wśród mieszkańców Żor najlepszy okazał się Kuba Tesluk, który dotarł do mety po 16 min i 18 sekundach. Wśród pań, najlepszą żorzanką okazała się Izabela Kubiak z czasem 19 min. 49 sekund.