Zawodnicy z Czwórki Żory przywieźli worek medali z ostatnich mistrzostw w Częstochowie

KAKA
Zawodnicy z UKS „Czwórka Żory” doskonale wypadli na ostatnich Mistrzostwach Śląska Juniorów i Seniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Częstochowie. Przywieźli stamtąd cztery medale, w tym dwa złote!

Fenomenalnie spisała się Daria Nowak, która po raz pierwszy w karierze wywalczyła złoto w biegu na 3000 metrów. Tym samym ustanowiła swój rekord życiowy. Mistrzostwo w kategorii seniorek na dystansie 3000 metrów zdobyła także Izabela Lubszczyk, halowa wicemistrzyni Śląska. Drugie miejsce w biegu na 800 metrów przypadło w udziale juniorce Alicji Sicińskiej, wielokrotnej medalistce Mistrzostw Śląska. Brązowy medal wybiegał także na 200 m Marek Kos. Tym samym powtórzył swój sukces z Halowych Mistrzostw. Nie zawiedli też nasi „średniodystansowcy”. – W biegu na 3000 metrów, z z nowym rekordem życiowym Julian Boronowski zajął IV miejsce, a za nim uplasował się Robert Łukasiak. Utytułowany średniodystansowiec Patryk Brząkalik tym razem wrócił z Mistrzostw bez medalu. Fatalna taktyka w biegu na 800 m pozwoliła mu jedynie na IV miejsce. Tą samą lokatą w biegu na 3000 m musiała zadowolić się również Elżbieta Kiśluk, medalistka halowych Mistrzostw. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją do formy wracają: Mariusz Kubiak, który zajął V miejsce w biegach na 400 metrów i 800 metrów oraz Mateusz Lipka, który awansował do finału „setki” i zajął VI miejsce – mówi Iwona Krupa, trenerka „Czwórki Żory”.