Zawodniczki z Gimnazjum nr 2 najlepsze w mieście

(toms)
Zwycięska drużyna „dwójki“.
Mistrzem Żor szkół gimnazjalnych w siatkówce dziewcząt została ekipa z Gimnazjum nr 2. Zawody zostały rozegrane w hali sportowej przy ulicy Folwareckiej. W turnieju wzięło udział siedem reprezentacji żorskich gimnazjów.

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z "dwójki". Dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze bez straty nawet jednego seta. - Wszystkie mecze wygraliśmy wynikiem 2:0. Najtrudniejszym okazał się być pojedynek finałowy z drużyną Gimnazjum nr 3 - mówi Marek Utrata, trener siatkarek.

W tym najtrudniejszym pojedynku "dwójka" wygrała 2:0 (w setach do 17 i 8). - W drugim secie dziewczęta z "trójki" już odpuściły, ale pierwsza część gry była bardzo zacięta i stała na bardzo wysokim poziomie - ocenia Utrata. Drugie miejsce podczas mistrzostw zajęła ekipa z Gimnazjum nr 3 , a trzecie Gimnazjum nr 1. Wszyscy wtajemniczeni w żeńską siatkówkę w Żorach wiedzą, że drużyna Gimnazjum nr 2 występuje w rozgrywkach młodziczek Śląskiego Związku Piłki Siatkowej i gromadzi w swoich szeregach najbardziej utalentowane dziewczęta z miasta. Drużyna "dwójki" stanowi jednocześnie sekcję piłki siatkowej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Po wygraniu mistrzostw Żor drużyna będzie reprezentowała miasto podczas zawodów regionalnych, które odbędą się w Rybniku. Jeśli dziewczyny i te zawody wygrają, kolejnym etapem będą zawody wojewódzkie, a później krajowe.