Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żorskie rodziny z szansami na laptopy. Ruszył nabór wniosków w Urzędzie Miasta. To projekt skierowany dla dzieci z rodzin z dawnych PGR-ów

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Program wsparcia dla dzieci rodzin z dawnych PGR-ów organizuje Ministerstwo Cyfryzacji.
Program wsparcia dla dzieci rodzin z dawnych PGR-ów organizuje Ministerstwo Cyfryzacji. arc.
Żorskie rodziny z szansami na laptopy. Żory znalazły się wśród miast, które Ministerstwo Cyfryzacji objęło programem naboru laptopów. To inicjatywa skierowana do dzieci rodzin z dawnych PGR-ów. - Celem konkursu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego - informują w Urzędzie Miasta w Żorach.

Żorskie rodziny z szansami na laptopy. Ruszył nabór wniosków w Urzędzie Miasta. To projekt skierowany dla dzieci z rodzin z dawnych PGR-ów

Mieszkańcy Żor mogą liczyć na technologiczne wsparcie. Ministerstwo Cyfryzacji koordynuje program pn. "Granty PPGR - wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym", skierowany dla dzieci z rodzin z dawnych PGR-ów, a ponieważ PGR-y przed laty znajdowały się także na terenie Żor, są nim objęci również żorzanie.

- Prezydent Miasta Żory zaprasza uprawnione rodziny - rodziców uczniów i uczniów pełnoletnich zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Żory do złożenia deklaracji uczestnictwa w programie - informuje Urząd Miasta w Żorach.

Jak wyjaśniają w żorskim magistracie, konkurs ma na celu wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego.

- Wnioski o udział w projekcie wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych można składać na informacji Urzędu Miasta Żory (al. Wojska Polskiego 25 oraz Rynek 9) w terminie do 3 listopada 2021 w godzinach pracy Urzędu - wyjaśniają urzędnicy.

Jednocześnie, w magistracie informują, że o sprzęt komputerowy mogą się starać rodziny spełniające pewne warunki. Chodzi między innymi o pokrewieństwo z osobami, które pracowały niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej, a także o to, czy w poprzednich latach rodzina nie otrzymała już komputera z podobnych programów.

W Urzędzie Miasta przyznają, że złożenie wniosku nie gwarantuje otrzymania wsparcia w ramach projektu. Jednak, żeby mieć w ogóle szanse na jego uzyskanie, konieczne jest złożenie oświadczenia, zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz jeśli są posiadane dokumenty potwierdzające fakt zatrudnienia w PPGR.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto