18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żory: Huloki zyskują drugie życie

Katarzyna Śleziona
Żory: Huloki dzyskują drugie życie. Powstaje hotel i Muzeum Ognia. Działa już sklep, mamy oryginalne rondo. I pomyśleć, że niegdyś znajdowały się tutaj nieużytki. Inwestycje na Hulokach - zobacz zdjęcia.

Żory: Huloki zyskują drugie życie

Niegdyś znajdowały się tutaj nieużytki. Jeszcze w XIX wieku trafiał tu nadmiar wody spływającej wodociągiem do zbiornika na naszym Rynku. Co ciekawe, po II wojnie światowej na Huloki wywożono w to miejsce gruz ze zniszczonych na Starówce budynków. Dzisiaj przez ten teren przebiega m.in. ulica Huloki, przy której znajduje się Rondo Niemieckie Kampf-Litfort z 2,5-metrowym odlewem żeliwnym oplecionym bluszczem, do którego są przytwierdzone na prętach metalowe ptaki. Na Hulokach działa również m.in. stacja paliw, a od niedawna znajduje się sklep Dino. Obecnie powstają dwie kolejne ważne inwestycje – pierwszy w Polsce „uśmiechnięty” Hotel Alto (posiada logo buźki) oraz Muzeum Ognia, powstające w podziemiach pawilonu wystawienniczo-handlowego w kształcie płomienia. Trudno się dziwić, że Huloki przyciągają inwestorów, bo leżą w pobliżu trasy szybkiego ruchu – popularnej „Wiślance” (Drodze Krajowej nr 81).

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

Jeszcze na przełomie 2014 i 2015 roku przy ul. Huloki powstanie pierwszy w Polsce „uśmiechnięty” Hotel Alto .To rynkowy debiut nowej marki sieci Qubus Hotel. To nowy koncept hotelowy z nowoczesnym designem i technologią, przyjazny gościom. - Ten nowoczesny, 3-kondygnacyjny, „uśmiechnięty” hotel zaproponuje swoim gościom 54 pokoje i 108 miejsc noclegowych. Dzięki przyjaznym systemom samoobsługowym utrzymana zostanie relacja pomiędzy atrakcyjną ceną a wysokim standardem. Gość zapłaci zatem tylko za to, z czego skorzysta. W nowym obiekcie znajdzie się także oryginalna restauracja i specjalna strefa relaksu z nowinkami technologicznymi. Cały obiekt będzie też przystosowany dla osób niepełnosprawnych – mówi mówi Karolina Celińska, specjalista ds. Marketingu i PR. Czytaj wszystko na temat hotelu Alto w Żorach! zdjęcia z początku budowy!

- Pomysłodawcy Alto postawili nie tylko na nowy koncept hotelowy, ale także na wykorzystanie potencjału biznesowego mniejszych, polskich miast. Żory zlokalizowane są w biznesowej aglomeracji śląskiej, a rynek usług hotelarskich nie jest tam jeszcze tak bardzo przesycony, jak w dużych miastach, np. w Warszawie czy Krakowie. Dzięki temu Alto stanie się trafną i atrakcyjniejszą cenowo alternatywą dla obiektów i sieci hotelarskich zlokalizowanych w centrach dużych miast – dodaje Karolina Celińska, specjalista ds. Marketingu I PR.
Hotel Alto w Żorach będzie gotowy na przełomie 2014 i 2015 roku.

- Obecnie trwa pierwszy etap budowy, jakim jest stan surowy otwarty. Ukończenie tego etapu planowane jest na lipiec. W tym czasie rozpisany zostanie przetarg na wykonanie instalacji sanitarnej, wentylacyjnej i elektrycznej. Kolejną fazą będzie wykończenie wnętrz budynku, m.in. położenie gładzi, tynków, tapet, wykładzin, montaż okien i drzwi, zagospodarowanie terenu zielonego oraz zakończenie prac związanych z elewacją budynku. Planowane zakończenie drugiego etapu budowy to wrzesień tego roku. Następnie do października wyposażane będą pokoje, recepcja i restauracja. Samo otwarcie hotelu planowane jest na przełomie 2014 I 2015 roku – dodaje Karolina Celińska, specjalista ds. Marketingu I PR.
Za projekt architektoniczny odpowiada firma Konsorcjum Smart Concept, a wnętrza hotelowe zaprojektowała Katarzyna Miernik-Staszelis z firmy MOIA.
Hotel Alto powstanie w Żorach na trzech działkach o łącznej powierzchni 2161 m kw., które z końcem 2012 r. kupili przedstawiciele sieci Qubus Hotel. Kosztowały prawie 659 tys. zł brutto.

Muzeum Ognia ma być gotowe również na przełomie 2014 i 2015 roku. To będzie hit na całą Polskę – supernowoczesne muzeum, w którym poznamy historię ognia od czasów najdawniejszych do współczesności, a nawet wybiegając w... przyszłość.
Jakie atrakcje będą tu na nas czekać? „Tańczące płomienie”, ogniowa szafa grająca, rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa, przechodzenie przez ogień, czy możliwość wykonania zdjęcia za pomocą kamery termowizyjnej, ale to nie wszystko...
W Muzeum Ognia nie zabraknie interaktywnych aplikacji, wyposażonych w panele dotykowe i efekty specjalne, projekcje wideo.
Koszty inwestycji pochłoną miliony. ZOBACZ TEŻ: Jak dokładnie będzie wyglądać Muzeum Ognia w Żorach? OPIS i ZDJĘCIA!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto