Żory: "Rodzice zastępczy pilnie poszukiwani". Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej szuka chętnych do założenia rodziny zastępczej

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
MOPS w Żorach poszukuje rodzin zastępczych.
MOPS w Żorach poszukuje rodzin zastępczych. arc.
Żory: "Rodzice zastępczy pilnie poszukiwani". Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach szuka chętnych, którzy chcieliby zostać rodziną zastępczą. - W naszym mieście potrzebni są ludzie, którzy są gotowi podjąć się tego zadania - informuje żorski MOPS.

Żory: "Rodzice zastępczy pilnie poszukiwani". Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej szuka chętnych do założenia rodziny zastępczej

Potrzebni są chętni, którzy chcieliby się podjąć roli bycia rodzicem zastępczym - informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żorach. Żorski MOPS poszukuje rodzin zastępczych w mieście. Kto może nią zostać?

Jak wyjaśniają w MOPS-ie w Żorach, rodziną zastępczą może zostać małżeństwo lub osoba samotna. - Opieka zastępcza sprawowana jest czasowo - mówi Weronika Cębrzyna, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach, która dodaje, że stworzenie rodziny zastępczej to pierwszy etap na drodze do zostania zawodową rodziną zastępczą.

- Stworzenie rodziny zastępczej może być pierwszym krokiem do stworzenia w przyszłości zawodowej rodziny zastępczej. Jedno z rodziców zastępczych posiada wtedy status pracownika, a wychowywanie dzieci staje się pracą zawodową - wyjaśnia Weronika Cębrzyna, dyrektor żorskiego MOPS-u.

Dodaje, że bycie rodziną zastępczą to niełatwa rola, prawdziwa praca z misją. Daje jednak ogromne poczucie satysfakcji.

- Tworząc rodzinę zastępczą, stajesz się darem dla innych - przyznaje szefowa MOPS-u w Żorach. - Rodzina zastępcza jest szansą dla dziecka, dającą mu możliwość wzrastania w warunkach maksymalnie zbliżonych do naturalnych. Stanowi ona alternatywę dla domów dziecka - tłumaczy Weronika Cębrzyna.

Dyrektor MOPS-u w Żorach, Weronika Cębrzyna dodaje, że każda rodzina zastępcza może liczyć na wsparcie finansowe. - Rodzice zastępczy otrzymują pomoc finansową na pokrycie kosztów utrzymania dziecka – maksymalnie 1 131,00 zł miesięcznie na każde dziecko. Mogą również liczyć na pomoc i wsparcie ze strony pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach - słyszymy w żorskim MOPS-ie.

Żeby zostać rodziną zastępczą konieczne jest spełnienie pewnych warunków. Jakich? Jak tłumaczą w MOPS-ie w Żorach chodzi między innymi o kwestie zdrowotne i odpowiednie warunki mieszkaniowe.

Rodziną zastępczą może zostać każdy, kto spełnia następujące warunki:

  • Ma stałe miejsce zamieszkania na terytorium Polski
  • Korzysta w pełni z praw cywilnych i obywatelskich
  • Nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej
  • Nie jest chory na chorobę uniemożliwiającą opiekę nad dzieckiem
  • Ma odpowiednie warunki mieszkaniowe
  • Posiada stałe źródło utrzymania
  • Uzyska pozytywną opinię ośrodka pomocy społecznej właściwego dla miejsca zamieszkania

Ponadto każdy z kandydatów na rodzica zastępczego musi odbyć stosowne szkolenie. Musi również uzyskać zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia oraz potwierdzające spełnianie wymaganych warunki.

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Ks. Przemysława 2, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 lub telefonicznie: 32/ 43 42 412, tel. 32 43 43 713.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie