Żory szukają najpiękniejszych ogródków, balkonów, skwerów i działek

Arek Biernat
Arek Biernat
Żory szukają najpiękniejszych ogródków, balkonów, skwerów i działek Arek Biernat
„Wkręć się w zielone Żory” – to nowe hasło promujące dbanie o przyrodę. Urzędnicy zachęcają mieszkańców, by „wkęcili się” w upiększanie i zazielenianie Żor. W tym celu Urząd Miasta we współpracy z Polskim Związkiem Działkowców – Okręgiem Śląskim, Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi z Żor już po raz drugi organizuje konkurs pod hasłem „Najpiękniejsza zielona przestrzeń Miasta Żory”. Organizatorzy szukają najpiękniejszych ogródków, balkonów, skwerów i i działek.

Pokaż zielone Żory

- Konkurs ma na celu docenienie osób, które godzinami sadząc kwiaty, przycinając krzewy i drzewa, czy plewiąc chwasty tworzą najpiękniejsze zielone przestrzenie w naszym mieście. Jest także szansą, by zaprezentować efekty ich pracy innym mieszkańcom i tym samym zachęcić żorzan do dalszego upiększania naszego miasta przez dbanie o skwery, balkony, przydomowe ogrody i działki - informuje Urząd Miasta w Żorach.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a zwycięzcy zostaną wyłonieni w czterech kategoriach:

  • I – skwer zielony,
  • II - balkon,
  • III - ogród przydomowy,
  • IV - działka ROD.

Jak wziąć udział w konkursie?

Do udziału w konkursie w kategoriach I, II, III uprawnieni są pełnoletni mieszkańcy Żor, a także poprzez swoich reprezentantów: placówki oświatowe (dyrektor), zakłady pracy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Zgłoszenie należy składać do 14 sierpnia w formie papierowej do Urzędu Miasta Żory, al. Wojska Polskiego 25, Biuro Promocji Kultury i Sportu pok. 305. Musi ono zawierać:
- wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z maksymalnie 3 fotografiami, przedstawiającymi najpiękniejszą przestrzeń w wybranej kategorii,
- zgodę na publikację zdjęć,
- w przypadku osób fizycznych zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Prosimy o przekazywania zdjęć w 2 formach – papierowej oraz elektronicznej (na płycie CD lub mailowo na adres bpks@um.zory.pl).

Natomiast to rywalizacji w kategorii IV uprawnieni są działkowcy, mający prawo do działki na terenie ROD w Żorach, prowadzonego przez Stowarzyszenie Ogrodowe.

Zgłoszenia w tej kategorii należy składać do 14 sierpnia w formie papierowej wyłącznie w siedzibach Zarządów Stowarzyszeń ROD w Żorach. W konkursie mogą brać udział tylko działki zagospodarowane zgodnie z regulaminem ROD. Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:
- wypełnioną kartę zgłoszenia,
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
W tej kategorii również można do zgłoszenia dołączyć maksymalnie 3 zdjęcia, lecz nie jest to konieczne. Składając zdjęcia należy pamiętać o dołączeniu zgody na ich publikację.

Wszystkie zgłoszenia zostaną ocenione przez komisję konkursową, która w kategoriach I-III oceni przestrzenie na podstawie zdjęć, zaś w kategorii IV na podstawie wizytacji na działce, Wyniki obrad komisji zostaną podane na miejskiej stronie internetowej www.zory.pl.

Opublikowane zostaną tam również zdjęcia najpiękniejszych balkonów, skwerów, ogródków i działek. Twórcy najlepszych przestrzeni otrzymają pamiątkowe dyplomy, materiały promocyjne oraz książki.

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie