Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żory: Wybudują inhalatorium! To będzie wspólny projekt z Jastrzębiem [ZDJĘCIA]

Bartosz Wojsa
Inhalatorium w Żorach: wspólny projekt z Jastrzębiem
Inhalatorium w Żorach: wspólny projekt z Jastrzębiem Bartosz Wojsa
Inhalatorium w Żorach: wspólny projekt z Jastrzębiem. Nie milkną echa po tym, jak w sąsiednim Jastrzębiu-Zdroju ogłoszono możliwość wybudowania drugiego inhalatorium w ramach renowacji OWN. Tymczasem firma, która wygrała przetarg, zdecydowała o postawieniu inhalatorium w Żorach. Zobaczcie zdjęcia!

Inhalatorium w Żorach: wspólny projekt z Jastrzębiem

Poniższa informacja jest żartem primaaprilisowym. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni - przepraszamy.

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego mieści się przy ul. Cieszyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. W sąsiednim mieście do tej pory nie opadły emocje po tym, jak ogłoszono, że w ramach renowacji OWN-u wybudowane zostanie drugie inhalatorium. Jak udało nam się dowiedzieć, bliźniaczy projekt ma także powstać w Żorach.

- Stworzymy inhalatorium, które pojawi się w Parku Staromiejskim przy ul. Rybnickiej w Żorach. Jesteśmy na etapie ustalania szczegółów. Na ten moment mogę zdradzić, że budowa potrwa dwa lata i pochłonie 3 mln złotych z budżetu miasta. Inhalatorium ma kształtem nawiązywać do jastrzębskiej kolumnady, która została rozebrana po II wojnie światowej - tłumaczy Rafał Janewski, prezes firmy, która wygrała przetarg na budowę inhalatorium.

Obiekt ma nawiązywać do tego, który został postawiony w Parku Zdrojowym w Jastrzębiu. Będzie to forma promenady z oszkloną środkową częścią pełniącą funkcję inhalatorium solankowego i otwartymi bocznymi elementami, z miejscem na stoliki i ławki.

- Inhalacje solankowe wspomagają profilaktykę i leczenie schorzeń takich jak: nieżyt górnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli oraz zatok, rozedma, pylica płuc i astma oskrzelowa, niedoczynność tarczycy, nerwica wegetatywna, stres, ogólne wyczerpanie, stany wyczerpania głosowego oraz alergiczne choroby górnych dróg oddechowych - wylicza dr Janina Korzecha, która będzie nadzorować prace w Parku Staromiejskim.

Wśród żorzan poruszenie, bo inhalacje solankowe wspomagają także komfort oddychania, zwalczanie i hamowanie stanów zapalnych oraz nawilżanie śluzówki. Przeciwwskazaniami są: ostre stany zapalne dróg oddechowych, nadczynność tarczycy oraz uczulenie na jod lub którykolwiek ze składników solanki.

- Inhalacje powinny odbywać się kilka razy w tygodniu i trwać od 30 do 60 minut - dodaje dr Korzecha.

Inhalatorium w Żorach: wspólny projekt z Jastrzębiem. Zobaczcie zdjęcia!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto