Ewa Swoboda z nowym rekordem. Inni zawodnicy Czwórki Żory też dobrze wypadli

Katarzyna Śleziona
Ewa Swoboda z nowym rekordem. Inni zawodnicy Czwórki Żory też dobrze wypadli na ostatnich zawodach. Nowa życiówka Ewy to 11,45 sekund – tyle wynosi nowy rekord Polski juniorek w biegu na 100 metrów. FOTO: ARC. / UKS Czwórka Żory.

11,45 sekund – tyle wynosi nowy rekord Polski juniorek w biegu na 100 metrów, który ustanowiła nasza fenomenalna Ewa Swoboda. Pochodząca z Żor sprinterka Uczniowskiego Klubu Sportowego Czwórka Żory znakomitą życiówkę zapisała na swoje konto podczas mityngu w Krakowie. Zawody odbyły się w miniony piątek. W zmaganiach dobrze wypadli także inni podopieczni Iwony Krupy, trenerki Czwórki Żory.

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

- Na starcie biegu stanęła czołówka polskich juniorek. Żorzanka nie dała szansy swoim rywalkom i zdecydowanie zwyciężyła w biegu eliminacyjnym w czasie nowego rekordu Polski – 11,45 s. Bieg finałowy był tylko formalnością i potwierdzeniem doskonałej formy Ewy. Nasza zawodniczka odniosła zwycięstwo w czasie 11,50 s – mówi Iwona Krupa, trenerka Czwórki Żory. Poprzedni rekord Polski juniorek także należał naszej Ewy i wynosił 11,54 s. - Ewa Swoboda jest liderką ogólnopolskich tabel w tym roku. Co ciekawe, druga sprinterka w Polsce – seniorka Weronika Wedler legitymuje się wynikiem 11,63 s – dodaje Iwona Krupa.

Warto odnotować także znakomite wyniki innych sportowców z Czwórki Żory. Aktualny Mistrz Śląska Robert Łukasik wygrał bieg na 800 m. Drugie miejsce w biegu na 400 m zdobył Grzegorz Biernat. Z kolei Paweł Dzida dobrze spisał się w skoku w dal, osiągając wynik 6,17 m.

Sobota była także udanym dniem naszych lekkoatletów. Zawodnicy z Czwórki wzięli udział w XII Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym – Beskidiana Athletic, w którym odnieśli cztery zwycięstwa. W zawodach, które odbyły się w Bielsku-Białej, brali udział lekkoatleci z Włoch, Ukrainy, Białorusi, Czech i Polski. - Dwukrotny Mistrz Śląska młodzików sprzed tygodnia – Paweł Dzida po raz kolejny nie dał szansy swoim rywalom i zwyciężył w dwóch konkurencjach: skoku w dal z wynikiem 6,05 m oraz biegu na 300 m, gdzie osiągnął doskonały rezultat 36,84 s. Dobrze spisał się również Mateusz Gałuszka, także złoty medalista Mistrzostw Śląska młodzików w biegu na 600 m. Tym razem odniósł zwycięstwo na dystansie nieco dłuższym, bo na 1000 m. Poza tym Grzegorz Biernat był bezkonkurencyjny i zajął pierwsze miejsce w biegu juniorów na 400 m. Z kolei młodziczka – Julia Han ustanowiła rekord życiowy w biegu na 600 m – 1:42,00. Oprócz tego wicemistrz Śląska w biegu na 1000 m w kategorii dzieci – Artur Harazin wystartował na dystansie nieco krótszym – 600 m i zajął IV miejsce, a w tym samym biegu Kamil Pieczonka był piąty – dodaje Iwona Krupa.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani