Mityng w Duesseldorfie. Ewa Swoboda z Żor ze zwycięstwem!

Robert Lewandowski
Polka zwyciężyła w biegu na 60 metrów podczas mityngu w Duesseldorfie
Polka zwyciężyła w biegu na 60 metrów podczas mityngu w Duesseldorfie arc
Niebywały sukces żorzanki Ewy Swobody podczas mityngu lekkoatletycznego w Duesseldorfie. Polka okazała się najlepsza w biegu na 60 metrów, uzyskując rezultat 7,18 s. Świetnie spisały się także pozostali reprezentanci Polski.

To kolejny sukces w karierze pochodzącej z Żor Ewy Swobody. Podczas halowego mityngu lekkoatletycznego „ISTAF Indoor Düsseldorf”, Swoboda okazała się najlepszą zawodniczką w biegu na dystansie 60 metrów. Walka była niezwykle wyrównana, bo Polka pokonała mistrzynię Europy na 100 metrów, Niemkę Ginę Lückenkemper o 0.002 tysięczne sekundy.

- Myślę, że ten sezon będzie dobry i mam nadzieję, że pozostanę zdrowa. Nie myślę jeszcze o Stambule. Mam zaplanowane jeszcze trzy starty w Polsce, a potem może Madryt i Portugalia - mówiła Ewa Swoboda tuż po swoim biegu.

Rezultaty finałowego biegu:

1. Ewa Swoboda (POL) - 7.18
  2. Gina Luckenkemper (GER) - 7.18
  3. Tristan Evelyn (BAR) - 7.21
  4. Alexandra Burghardt (GER) - 7.23
  5. Patrizia van der Weken (LUX) 7.34.

Podczas mityngu świetnie spisali się również Pia Skrzyszowska oraz Jakub Szymański. Podczas eliminacji, Polka pobiła swój rekord życiowy w biegu na 60 metrów przez płotki, sięgając po zwycięstwo w finale. Świetnie spisał się również płotkarz Jakub Szymański, który również okazał się najlepszy w finale.

Żorzanka z pasmem sukcesów

Ewa Swoboda to lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich. Mistrzyni Europy juniorów z Eskilstuny w biegu na 100 metrów. W 2016 roku została wicemistrzynią świata juniorek w biegu na 100 metrów, natomiast w 2017 zdobyła pierwszy w karierze medal na seniorskiej imprezie.

W 2019 została halową mistrzynią Europy w biegu na 60 m, wcześniej wygrała klasyfikację IAAF World Indoor Tour na tym dystansie. Złota medalistka mistrzostw Polski w juniorskich kategoriach wiekowych na stadionie i w hali. Halowa mistrzyni Polski seniorek na 60 metrów. Złota medalistka mistrzostw Polski seniorek w biegu na 100 metrów. W sierpniu 2022 roku, Swoboda została srebrną medalistką Mistrzostw Europy.