"Eko Siódemka" z głogowskiej SP 7 zdobyła Wojewódzki Puchar Tymbarku 2024!

RED
Drużyna "Eko siódemka" z SP 7 wygrała Dolnośląski Finał Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku SP7 w Głogowie
Szkoła Podstawowa nr 7 wygrała Dolnośląski Finał Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku. Na zawodach w Dzierżoniowie chłopcy totalnie zdominowali konkurencję.

Piłkarska drużyna "Eko Siódemka" z SP nr 7 w Głogowie została zwycięzcą Dolnośląskiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku. Rozgrywki odbyły się 10 maja w Dzierżoniowie. O tytuł najlepszego zespołu województwa dolnośląskiego walczyło w sumie 20 zespołów.
Głogowska reprezentacja chłopców z klas I startowała w kategorii wiekowej U-8 (2016). Zawodnicy z SP 7 pokazali niezwykłą formę podczas całych zawodów, dominując praktycznie w każdym spotkaniu. W fazie grupowej pokonali SP7 Nowa Ruda wygrywając 12:0 oraz SP Malczyce 9:1. W fazie pucharowej wyniki naszej reprezentacji: SP7 Głogów- SP1 Trzebnica 6:0, SP7 Głogów- SP 75 Wrocław 8:1.

Najlepszy bramkarz i najlepszy zawodnik też z Głogowa

W finale chłopcy potwierdzili swoją wysoką formę wygrywając z SP1 Pieszyce 3:1. Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został Alan Kamiński z klasy Ia. Najlepszym bramkarzem uznano Oliwiera Kalatę z klasy 1c. Duże podziękowanie dla rodziców za okazanie wsparcia i pomoc w organizacji wyjazdu. To ich doping niósł chłopców do zwycięstwa.
- Chłopcy pokazali niezwykłą formę podczas całych zawodów, dominując praktycznie w każdym spotkaniu. Jestem z nich niezwykle dumna! Duże wsparcie okazali nam również rodzice, którzy byli obecni podczas rozgrywek – mówi Agnieszka Długosz, trenerka drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie – W tym roku kończymy naszą przygodę na finale wojewódzkim, ale w przyszłorocznej edycji powalczymy o wyjazd na Finał Ogólnopolski – dodaje.