40 medali pływaków UKS Salmo Żory na Mistrzostwach Śląska! FOTO

Marcin Lustig
40 medali pływaków UKS Salmo Żory na Mistrzostwach Śląska!
40 medali pływaków UKS Salmo Żory na Mistrzostwach Śląska! UM Żory
40 medali pływaków UKS Salmo Żory na Mistrzostwach Śląska! Na 50-metrowym basenie „Olimpijczyk” w Gliwicach rozegrane zostały Letnie Mistrzostwa Śląska. Fenomenalnie na tej imprezie spisali się zawodnicy UKS Salmo Żory, którzy wywalczyli aż 40 medali!

Podopieczni trenera Krzysztofa Kretka startowali w kategoriach 14- i 15-latków, zdobywając 17 złotych, 11 srebrnych oraz 12 brązowych. Szczególnie dobrze zaprezentowali się 15-latkowie, którzy wywalczyli 36 medali, zdecydowanie triumfując w klasyfikacji drużynowej.

Niekwestionowaną gwiazdą całych zawodów był Szymon Jaworski, który zdobył aż 8 złotych medali i tytułów Mistrza Śląska, zwyciężył też w kategorii dwóch najlepszych startó1) wg FINA w kategorii 15 lat. Osiem razy na podium stawał także Kacper Milbrant, który wywalczył jeden złoty, sześć srebrnych i jeden brązowy medal. Tytuł Mistrzyni Śląska wywalczyła także Agnieszka Tomasiak, która dołożyła do tego po jednym srebrnym i brązowym medalu. Do grona multimedalistów dołączył też Bartłomiej Uryga, który zdobył dwa srebrne i 4 brązowe krążki. Trzy razy na najniższym stopniu podium stawał Olaf Pajączkowski, a jeden srebrny medal wywalczył Natan Piotrowski.

Bardzo dobrze spisali się także zawodnicy z rocznika 2002.Trzykrotnym Mistrzem Śląska został Piotr Ździebło, a brązowy medal wywalczyła Izabella Kusak.

Żorscy pływacy po raz kolejny udowodnili także, że świetnie współpracują jako drużyna i nie mieli sobie równych w rywalizacji sztafet. Mistrzami Śląska w swojej kategorii i wicemistrzami w kategorii OPEN została sztafeta chłopców na dystansie 4 x 200 m stylem dowolnym. UKS Salmo Żory reprezentowali: Szymon Jaworski, Bartłomiej Uryga, Olaf Pajączkowski oraz Kacper Milbrant. Sztafeta w składzie: Szymon Jaworski, Bartłomiej Uryga, Olaf Pajączkowski i Natan Piotrowski została Mistrzami Śląska w swojej kategorii oraz zajęła trzecie miejsce w kategorii OPEN na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym.

Trzecie miejsce zajęła sztafeta mężczyzn 4 x 100 m stylem dowolnym, w składzie Milbrant, Sadło, Cielecki, Pichnar. Zespół w tym samym składzie zdobył też brązowy medal w kategorii 4 x 100 m stylem zmiennym. Tytuł mistrzowski na dystansie 4 x 100m stylem zmiennym w swojej kategorii oraz drugie miejsce w kategorii OPEN wywalczyła sztafeta mężczyzn 4 x 100 m stylem zmiennym w składzie: Jaworski, Uryga, Pajączkowski i Piotrowski.

Mistrzostwo Śląska zdobyła sztafeta mieszana na dystansie 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie: Wagner, Pajączkowski, Tomasiak i Jaworski. Zaś sztafeta mieszana 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Jaworski, Uryga, Wagner i Tomasiak zajęła drugie miejsce. W zawodach brała udział także Alicja Lużyna, która poprawiała swoje rekordy życiowe.