18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cech Rzemiosł Różnych w Żorach za rok będzie obchodzić 30-lecie swojego istnienia

Katarzyna Śleziona
Cech Rzemiosł Różnych w Żorach skupia 107 zakładów, z których 85 szkoli młodych pracowników. Za rok Cech będzie obchodzić 30-lecie swojego istnienia. Zobacz zdjęcia: CRR w Żorach z ostatnich lat działalności.

Cech Rzemiosł Różnych w Żorach za rok będzie obchodzić 30-lecie swojego istnienia

Nawet 5000 młodych pracowników w ciągu prawie 30 lat udało się przeszkolić lokalnym rzemieślnikom, zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Żorach. Dzisiaj Cech skupia 107 zakładów, w których szkoli się łącznie 235 młodych pracowników. Już dzisiaj członkowie Cechu szykują się do wielkiego święta - za rok nasi rzemieślnicy będą hucznie obchodzić 30-lecie istnienia Cechu.

Polub nas na Facebooku!

Przez prawie 3 dekady wiele udało się zrobić naszym lokalnym przedsiębiorcom. Firmy, skupione w Cechu, wśród których prym wiodą m.in. fryzjerzy, mechanicy samochodowi, czy budowlańcy, rosną w siłę. Nasi rzemieślnicy pomnażają swój kapitał zakładowy, jednocześnie szkoląc młode pokolenia. To właśnie w siedzibie Cechu przy ul. Moniuszki przeprowadzane są egzaminy czeladnicze. - Ktoś zawsze będzie potrzebny, żeby upiec chleb albo żeby uszyć ubrania. Jesteśmy dumni z naszych rzemieślników. Jesteśmy dumni szczególnie z firm wielopokoleniowych i tych, które wiele lat z powodzeniem działają na rynku. Wystarczy wymienić takie nazwiska, jak np.: Palarczyk, Mrozek, Wałach - wylicza Zdzisław Krzak, prezes Cechu Rzemiosł Różnych w Żorach.

Członkowie Cechu nie spoczywają na laurach i podejmują się wielu działań. Dwa razy do roku organizują spotkania Seniorów Rzemiosła. Prowadzą też szeroko zakrojoną akcję popularyzacji zawodów rzemieślniczych w szkołach na terenie Żor, Suszca i Jastrzębia-Zdroju. Rok temu nasi rzemieślnicy wyjechali do Włoch w ramach projektu Leonardo da Vinci: "Stawiam na rodzinne rzemiosło". Warto dodać, że tytuł Honorowego Członka Cechu nosi ks. biskup Alojzy Orszulik, pochodzący z Baranowic.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto