Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co słychać w żorskich dzielnicach? Zobacz sam!

KAKA
Co słychać w żorskich dzielnicach? Za co kochacie swoje "Małe Ojczyzny"?

Rowień-Folwarki
Chór mieszany "Skowronek" został założony w 1963 r. Jednak jego początki sięgają czasów, gdy w 1920 r. powstał w Rowniu chór "Harmonia", który działał do 1922 r. Chórzyści "Skowronka" spotykali się w świetlicy szkoły podstawowej. Ćwiczyli raz w tygodniu. Brali udział w corocznych zjazdach śpiewaczych. W 1985 r. chór zawiesił działalność.

Zachód
Rada Dzielnicy Zachód zaprasza dzieci 6 grudnia na spotkanie ze świętym Mikołajem. Miły gość pojawi się w siedzibie dzielnicy (mieści się obok klubu Iskierka na os. 700-lecia) już
o godz. 15.

Rój

Świetlica w Roju zaprasza dzisiaj dzieci na zajęcia plastyczne na godz. 14. W godz. 9-15 mogą też zagrać m.in. w ping-ponga, gry komputerowe i planszowe lub w cymbergaja.

Rogoźna
6 grudnia minie 5 lat od narodzin trojaczków z Rogoźnej. Szczęśliwymi rodzicami Marka, Kacperka i Julii są Katarzyna i Marcin.

Osiny
Czy wiecie, że Wincenty Szopa był jednym z założycieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinach? Powstała w 1908 r., a cztery lata później starostwo w Rybniku przydzieliło Osinom pierwszą sikawkę.

Kleszczówka
Od jutra do 23 grudnia na żorskim westernie będzie gościć św. Mikołaj, który razem z kowbojami będzie rozdawać dzieciom prezenty. Można jeszcze umówić się na spotkanie ze św. Mikołajem.

Kleszczów
W 1902 r. w Kleszczowie urodził się Franciszek Marcin Skrobol. Brał udział w I i II powstaniu śląskim. W 1939 r. znalazł się na froncie. Za zasługi był wielokrotnie odznaczany m.in. Śląskim Krzyżem Powstańczym (1969 r.) lub Medalem Zwycięstwa i Wolności (1970).

Baranowice
Jednym z najpiękniejszych kościołów w Żorach jest Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Baranowicach istniejąca od 1978 roku.

Śródmieście
Uczniowie z żorskiej szkoły muzycznej od początku roku szkolnego mają zajęcia kształcenia słuchu i audycji muzycznych w nowocześnie wyposażonych salach audio-video. Powstały one dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które naszemu "muzykowi" przekazało 30 tys. zł. Wszystko to kosztowało 35 tys. zł. - Nowy sprzęt sprawia, że zdobywanie przez uczniów wiedzy i umiejętności stało się bardziej efektywne i atrakcyjniejsze. Dzięki niemu i poprawie akustycznych warunków jednej z sal uczniowie stykają się na lekcjach z wysokiej jakości dźwiękiem i obrazem. Dostęp do internetu umożliwił korzystanie na zajęciach z jego ogromnych zasobów edukacyjnych i portali poświęconych muzyce - mówi Ewa Adamczyk-Ścibik, rzecznik prasowy "muzyka". - Uczniowie oglądają też filmy na temat edukacji muzycznej, wyświetlają przygotowane przez siebie prezentacje i mają możliwość przeglądania zdjęć, czy nagrań z koncertów i konkursów - dodaje Adamczyk-Ścibik. KAKA

Polub nas na Facebooku:
https://www.facebook.com/ZoryNM

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto