Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzielnice Żor: Co słychać w żorskich dzielnicach? Sprawdź!

KAKA
Co słychać w żorskich dzielnicach?

Rowień-Folwarki
W Rowniu mieszka jeden z najwierniejszych prenumeratorów "Dziennika Zachodniego". To Jan Kuczera. Od 1995 r. jest na emeryturze. Całe życie zawodowe związał z pracą na kopalni. W 1972 r. zaczął pracę na KWK Jankowice. Najpierw był stażystą, a potem od 1975 r. pracował w dozorze aż do przejścia na emeryturę.

Polub nas na Facebooku


Zachód

Jednym z najbardziej znanych mieszkańców Zachodu jest Ireneusz Krzemiński. To naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich niezmiennie od 2 listopada 1994 roku.

Rój
Dzisiaj świetlica w Roju zaprasza o godz. 12 na zajęcia, na których dzieci będą mogły wykonać laurkę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Informacje pod nr tel.: 32/ 43 58 489.

Rogoźna
W ciągu ostatniego roku liczba mieszkańców Rogoźnej wzrosła o 85 osób. Dzisiaj na pobyt stały zameldowanych jest w dzielnicy 2178 mieszkańców.

Osiny
Znanym nauczycielem w Osinach był Stefan Zielonka. Uczył matematyki, fizyki i historii. Pracował też w szkole w Palowicach, a także w Inspektoracie Oświaty w Rybniku. Jego pasją była historia Żor i Osin.

Kleszczówka
Towarzystwo Miłośników Miasta Żory pracuje nad przygotowaniem i wydaniem książki o dzielnicy Kleszczówka. Chcesz podzielić się ciekawymi informacjami? Skontaktuj się Barbarą Kieczką lub prezese Henrykiem Buchalikiem.

Kleszczów
Świetlica w dzielnicy Kleszczów zaprasza w środy na ciekawe zajęcia. O godz. 16 jest kółko rekreacyjno-sportowe, a o godz. 17 warsztaty "Spotkania z fotografią". Informacje - tel.: 32/ 43 45 112.

Baranowice
Las Baraniok (zwany też baranowickim) jest oazą między innymi dla bociana czarnego, jastrzębia, myszołowa, krogulca, czy pustułki.

Śródmieście
"Program czterogwiazdkowy, czyli czego nie zobaczysz w radio i nie usłyszysz w telewizji" - to tytuł programu, z jakim 26 stycznia w Żorach wystąpi Kabaret Pod Wyrwigroszem. Krakowska grupa wystąpi w Scenie na Starówce o godzinie 17. Bilet kosztuje 45 zł. To dziś jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Został założony z inicjatywy Łukasza Rybarskiego i Maurycego Polaskiego.
Początkowo kabaret nosił nazwę Somgorsi, a obecną nazwę przyjął po reaktywacji w 1994 roku. Dzisiaj grupę tworzą: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Maurycy Polaski, Andrzej Kozłowski i Tomasz Olbratowski. Co ciekawe, w 2008 roku kabaret nagrał swoją wersję przeboju "Jožin z bažin" zespołu Banjo Band. Kabaret Pod Wyrwigroszem słynie z wielu skeczów m.in. "Ivan i Delfin", "Rubik i jego soliści". "Starsi panowie trzej", czy "Wywiad z Końcem Świata".
Więcej informacji na temat rezerwacji miejsc na występ kabaretu można uzyskać pod numerem telefonu: 32/ 43 41 127. KAKA

Polub nas na Facebooku

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto