Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach spisują się na piątkę

Katarzyna Śleziona
SSKS Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach zajmują obecnie piąte miejsce w ramach rozgrywek drugiej ligi koszykówki grupy C. Na dziesięć spotkań mają na koncie sześć zwycięstw i cztery porażki. Z dorobkiem 16 punktów plasują się w górnej części tabeli.

W dziesiątej kolejce Koszule pokonały w fenomenalnym stylu MCKiS Termo-REX Jaworzno. Wbili rywalom 94 kosze, przy 60 straconych. Mecz był rozgrywany na hali sportowej przy ulicy Folwareckiej w Żorach.
Już na początku pierwszej kwarty podopieczni Łukasza Szymika ruszyli z kopyta. Przycisnęli przeciwnika i wypunktowali jaworzan. Rezultat 20:9 mówi sam za siebie. W drugiej kwarcie rywale zaczęli pogoń, ale gospodarze kontrolowali przebieg gry. W tej odsłonie także wygrali 25:22. Trzecia kwarta to także dominacja żorzan. Tę odsłonę zwyciężyliśmy rezultatem 18:10. Natomiast czwarta kwarta to był prawdziwy festiwal strzelecki, postawienie kropki nad i. Żorzanie nie spoczęli na laurach i wcisnęli piąty bieg. Dlatego tę odsłonę zakończyli wynikiem 31:19 na swoją korzyść.
- Świetnie wypadł szczególnie Przemysław Jasiński, najlepszy strzelec z wszystkich grup drugiej ligi, zdobywając 12 punktów. Doskonale też - z towarzyszeniem braw - schodzili z boiska po popełnieniu pięciu przewinień: Adam Anduła i Krzysztof Zieliński. Największą radość - sobie i widowni sprawił jednak 16-letni Mateusz Szczotka, który w swoim trzecim meczu w drugiej lidze ustrzelił wspaniałą "trójką" - pierwsze ligowe punkty. Potem asystą podsumował swoje 2 minuty na parkiecie - mówi Adrian Fojcik, prezes HK Bank Spółdzielczy w Żorach. Ostatecznie całe spotkanie wygrali 94:60.
W żorskiej ekipie najlepiej punktowali: skrzydłowy Przemysław Jasiński, który ustrzelił 22 punkty oraz środkowy Adam Anduła, który zdobył oczko mniej.