Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kieszonkowcy w Żorach znowu zaatakowali. Tym razem na targowisku

Katarzyna Śleziona
Kieszonkowcy znowu atakują przed świętami. Policja zaleca ostrożność
Kieszonkowcy znowu atakują przed świętami. Policja zaleca ostrożność Katarzyna Śleziona
Kieszonkowcy w Żorach znowu zaatakowali. Tym razem na targowisku. Nieznany sprawca okradł 66-latka, a potem wyciągnął z jego konta kwotę 5 tys. zł, posługując się skradzioną kartą bankomatową z kodem PIN.

Złodzieje w Żorach

Kieszonkowcy w Żorach znowu zaatakowali. Tym razem na jednym z miejscowych targowsik. Ofiarą został 66-letni mężczyzna, któremu złodziej z kurtki niepostrzeżenie wyciągnął portfel. Potem poszedł do bankomatu i posługując się skradzioną kartą wraz z podanym kodem PIN, "wyczyścił" konto 66-latka. Złodziej wyciągnął z konta kwotę 5 tys. zł.

Policjanci przestrzegają, aby w ferworze świątecznych zakupów, mieć się na baczności, bo złodzieje tylko czyhają na naszą chwilę nieuwagi. - Nie dajcie się okraść na święta! - przestrzegają nasi mundurowi.

Jak się okazuje to była nie jedyna tego typu kradzież w ostatnim czasie.

Policja przypomina kilka dobrych rad: (info: zory.slaska.policja.gov.pl)

1. Pamiętaj, żeby zawsze dokładnie zamykać torebkę czy plecak i zabezpieczyć kieszenie.
2. Staraj się nosić telefon czy portfel w miejscu trudnodostępnym lub mało widocznym dla osób trzecich, ale przy sobie np. w kieszeni koszuli, wewnętrznej kieszeni kurtki czy marynarki, w przedniej kieszeni spodni.
3. Natomiast nie wkładaj telefonu ani portfela do tylnej kieszeni spodni, torebki czy plecaka. To zachęca złodziei do kradzieży.
4. Unikaj pokazywania telefonu innym czy przeliczania pieniędzy w portfelu na ulicy czy w autobusie, pociągu - odwraca to Twoją uwagę od otoczenia i usypia czujność.
5. Jeśli musisz skorzystać z telefonu na ulicy, to staraj się to robić w miejscu, gdzie jest dużo ludzi - spowoduje to, że złodziej będzie się czuł mniej pewnie. Pamiętaj, że chowając go po rozmowie wskazujesz potencjalnemu złodziejowi, gdzie on jest.
6. Jeśli udajesz się w miejsce, gdzie torebki nie będziesz mógł mieć ciągle przy sobie, jak np. basen, siłownia, fitness klub, szpital, zabiegi rehabilitacyjne, specjalistyczne badania lekarskie, itp. ustal wcześniej czy będzie tam możliwość skorzystania ze schowka lub jest inne zabezpieczenie szatni.
7. Nie pozostawiaj swoich rzeczy bez nadzoru: w samochodzie w miejscu widocznym (sam przyciągasz włamywacza do swojego auta), na stoliku w pubie, biurku lub torebce w pracy czy w kurtce w szatni.
8. Nie pozostawiajmy otwartego mieszkania, nawet jeśli wychodzimy tylko na chwilę, zwłaszcza gdy w przedpokoju kładziemy torebki, kluczyki od samochodu czy dokumenty.
9. Pilnujmy swoich rzeczy i nie pozostawiajmy ich w przypadkowych miejscach np. telefonów na sklepowych ladach czy torebek w przymierzalniach.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto