Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach ma nowego dyrektora. Stanisław Ratajczyk zakończył pracę po 14 latach

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Stanisław Ratajczyk (po lewej) zakończył pracę po 14 latach
Stanisław Ratajczyk (po lewej) zakończył pracę po 14 latach UM Żory
ŻORY. Po 14 latach nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. Nowym dyrektorem został Damian Halmer, który zastąpił na tym stanowisku, odchodzącego na emeryturę Stanisława Ratajczyka.

MOK Żory z nowym dyrektorem

Od 15 stycznia, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach ma nowego dyrektora. Został nim wybrany w konkursie Damian Halmer, który zastąpił na tym stanowisku Stanisława Ratajczyka. W piątek 12 stycznia, w Domu Kultury w Żorach odbyło się przekazanie stanowiska nowemu dyrektorowi.

- Dziękuję odchodzącemu dyrektorowi za długoletnią owocną współpracę oraz wielkie zaangażowanie w rozwijanie życia kulturalnego Żor! W imieniu swoim i całej żorskiej społeczności życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha. Niech czas emerytury będzie okazją do odpoczynku, realizacji pasji oraz czerpania radości z życia! Życzę Panu Damianowi Halmerowi samych sukcesów na nowym stanowisku oraz radości z tworzenia żorskiej kultury - podkreślał Waldemar Socha, prezydent Żor.

Stanisław Ratajczyk zakończył pracę po 14 latach

Dotychczasowy dyrektor żorskiego MOK-u, pełnił swoją funkcję od 2009 roku. Gdy rozpoczynał pracę z żorską kulturą, MOK składał się z 8 podmiotów. Oddając swoje obowiązki nowemu dyrektorowi, przekazał podwojoną liczbę funkcjonujących podmiotów. Jednym z największych wyzwań, z którymi mierzył się Stanisław Ratajczyk, było przygotowanie do otwarcia Pałacu w Baranowicach, który po wielu latach, został odrestaurowany i oddany do użytku w listopadzie 2023 roku.

Nowym dyrektorem został Damian Halmer, który jest absolwentem historii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od czasów studenckich zajmuje się historią Górnego Śląska, w szczególności dziejami średniowiecznymi, historią przemysłu i sportu. Jest autorem i redaktorem kilku zwartych publikacji naukowych, a także kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych.

- Zawodowo związany był z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Muzeum Miejskim w Zabrzu i Muzeum w Chorzowie. Prowadził także własną działalność, w ramach której opracowywał oraz publikował książki z zakresu historii regionalnej, dziejów Śląska i Ślązaków. W portfolio ma ponad 40 publikacji samodzielnych oraz współpracę (jako wydawca, redaktor techniczny lub projektant) przy dalszych ponad 40 publikacjach. Brał także udział w tworzeniu wystaw muzealnych oraz wystaw o charakterze centrum nauki, m.in. wystawy w Pałacu Baranowice - informuje miasto Żory.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto