Przegrana na otwarcie

Katarzyna Śleziona
Podopieczni Janusza Sobali przegrali 0:1 w pierwszej kolejce nowego sezonu w rozgrywkach czwartej ligi. Na wyjeździe zmierzyli się z Przyszłością Rogów. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 20 minucie dla gospodarzy Kamil Benauer.

- Mimo straty trzech punktów, cieszy postawa żorskiego teamu, bo walczył zacięcie do ostatniej minuty meczu - mówią zgodnie kibice żorzan.

Piłkarze KS Żory ambitnie rozpoczęli inauguracyjne spotkanie. Nie potrafili jednak wykorzystać swojej przewagi. Po pierwszym kwadransie warunki gry dyktowała już drużyna Przyszłości.

Pięć minut później, po błędzie lewego obrońcy gości Kamil Benauer wyszedł na czystą pozycję i z 16 metrów strzelił w światło bramki. Żubertowski musiał wyciągać piłkę z siatki. 16 minut później gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale brakło szczęścia. Mimo to do przerwy kontrolowali przebieg gry.

W drugiej połowie ciekawymi atakami znowu popisywali się żorzanie, jednak nie potrafili tego przełożyć na gole. Najlepsze okazje strzeleckie zmarnowali w 52 minucie i 28 minut później. Wtedy to Rafał Owczarek mógł doprowadzić do remisu, ale na posterunku był bramkarz gospodarzy. Ostatecznie komplet punktów zdobył Rogów.

Jutro piłkarze KS Żory zagrają na wyjeździe z Odrą II Wodzisław.
Mecz zaplanowano na stadionie przy ul. Bogumińskiej. Start o godzinie 16.