Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu starogardzkiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu starogardzkiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu starogardzkiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZERWIŃSKI Tomasz Krzysztof: pozycja 1 : 2,64% (3 743 głosów)
- MARCZAK Jacek Feliks: pozycja 2 : 2,64% (3 743 głosów)
- CHRAPKIEWICZ Daniela Jadwiga: pozycja 3 : 2,64% (3 743 głosów)
- GLANERT Mariusz Brunon: pozycja 4 : 2,64% (3 743 głosów)
- KUKAWKA Marta Justyna: pozycja 5 : 2,64% (3 743 głosów)
- MUSZYŃSKI Tomasz: pozycja 6 : 2,64% (3 743 głosów)
- KOŁOSZEWSKA Alicja Anna: pozycja 7 : 2,64% (3 743 głosów)
- CEROŃ-SZMAGLIŃSKA Ewa: pozycja 8 : 2,64% (3 743 głosów)
- CIESIELSKA Julia Natalia: pozycja 9 : 2,64% (3 743 głosów)
- KOBIERZYŃSKI Arkadiusz Tomasz: pozycja 10 : 2,64% (3 743 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- STOSIK Mirosław Adam: pozycja 1 : 0,44% (620 głosów)
- SZYMBORSKI Tomasz: pozycja 2 : 0,44% (620 głosów)
- DASZKIEWICZ Maria Jolanta: pozycja 3 : 0,44% (620 głosów)
- BIESIADA Krzysztof Andrzej: pozycja 4 : 0,44% (620 głosów)
- STOLC Łukasz Jakub: pozycja 5 : 0,44% (620 głosów)
- BRZYCKI Ryszard Olgierd: pozycja 6 : 0,44% (620 głosów)
- BABIŃSKA Katarzyna: pozycja 7 : 0,44% (620 głosów)
- DIETRICH Natalia Maria: pozycja 8 : 0,44% (620 głosów)
- MARUSZAK Małgorzata: pozycja 9 : 0,44% (620 głosów)
- KOTLEWSKI Zbigniew Grzegorz: pozycja 10 : 0,44% (620 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STRZEMKOWSKA-KONKOLEWSKA Wioleta Barbara: pozycja 1 : 3,37% (4 780 głosów)
- WIERZBA Robert Marcin: pozycja 2 : 3,37% (4 780 głosów)
- RUTKOWSKI Wiesław Jan: pozycja 3 : 3,37% (4 780 głosów)
- RUDNIK Aleksandra Monika: pozycja 4 : 3,37% (4 780 głosów)
- PRABUCKI Władysław Henryk: pozycja 5 : 3,37% (4 780 głosów)
- GRZECZNOWSKA Małgorzata Joanna: pozycja 6 : 3,37% (4 780 głosów)
- DREWS Marcin Jacek: pozycja 7 : 3,37% (4 780 głosów)
- GÓRSKA Wiesława: pozycja 8 : 3,37% (4 780 głosów)
- KASZUBOWSKI Łukasz: pozycja 9 : 3,37% (4 780 głosów)
- MARKOWSKI Jakub Krzysztof: pozycja 10 : 3,37% (4 780 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "NASZ STAROGARD”:
- BŁĄK Grzegorz Jan: pozycja 1 : 2,17% (3 081 głosów)
- SOMMERFELD Ewa Barbara: pozycja 2 : 2,17% (3 081 głosów)
- KAMYSZ Krzysztof Franciszek: pozycja 3 : 2,17% (3 081 głosów)
- STANKOWIAK Mikołaj Andrzej: pozycja 4 : 2,17% (3 081 głosów)
- CICHOŃ Krzysztof Roman: pozycja 5 : 2,17% (3 081 głosów)
- DORAU Dorota Agnieszka: pozycja 6 : 2,17% (3 081 głosów)
- DOBEK Katarzyna: pozycja 7 : 2,17% (3 081 głosów)
- PIOTRZKOWSKA Anna Maria: pozycja 8 : 2,17% (3 081 głosów)
- DOMACHOWSKA Sandra Jadwiga: pozycja 9 : 2,17% (3 081 głosów)
- JANKOWSKA Aurelia: pozycja 10 : 2,17% (3 081 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE KOCIEWSKIE:
- PIWOWARCZYK Grzegorz: pozycja 1 : 1,17% (1 662 głosów)
- ODZIEMKOWSKA-PIELECKA Beata Maria: pozycja 2 : 1,17% (1 662 głosów)
- GŁĄB-BRANDT Stanisława: pozycja 3 : 1,17% (1 662 głosów)
- WRÓBEL Bogdan Antoni: pozycja 4 : 1,17% (1 662 głosów)
- DĄBROWSKA Kamila Martyna: pozycja 5 : 1,17% (1 662 głosów)
- GLINIECKA Berenika Anna: pozycja 6 : 1,17% (1 662 głosów)
- KASZUBOWSKI Marcin Wojciech: pozycja 7 : 1,17% (1 662 głosów)
- SKIBIŃSKI Dawid Roman: pozycja 8 : 1,17% (1 662 głosów)
- MECHLIŃSKI Mateusz Zbigniew: pozycja 9 : 1,17% (1 662 głosów)
- CESARZ Piotr: pozycja 10 : 1,17% (1 662 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACI BEZPARTYJNI POLSKA JEST JEDNA DLA POMORZA:
- ZABOROWSKI Arkadiusz: pozycja 1 : 0,27% (383 głosów)
- SUGIER Łukasz Michał: pozycja 2 : 0,27% (383 głosów)
- KWIATKOWSKA Małgorzata: pozycja 3 : 0,27% (383 głosów)
- RUTKOWSKI Tomasz Piotr: pozycja 4 : 0,27% (383 głosów)
- STAROŚCIK Natalia Maria: pozycja 5 : 0,27% (383 głosów)
- RADKA Bartłomiej Henryk: pozycja 6 : 0,27% (383 głosów)
- BRZOSKOWSKA Lilla: pozycja 7 : 0,27% (383 głosów)
- SZUBARCZYK Tadeusz: pozycja 8 : 0,27% (383 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu starogardzkiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WIŚNIEWSKA Sylwia Anna: pozycja 1 : 4,94% (1 571 głosów)
- MIELEWCZYK Jerzy: pozycja 2 : 4,94% (1 571 głosów)
- WORZAŁA Bożena Barbara: pozycja 3 : 4,94% (1 571 głosów)
- CZARNECKA Aleksandra: pozycja 4 : 4,94% (1 571 głosów)
- FANSLAU Marek Jerzy: pozycja 5 : 4,94% (1 571 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŚWIADEK Henryk Stanisław: pozycja 1 : 3,65% (1 162 głosów)
- GORNOWICZ Marzena: pozycja 2 : 3,65% (1 162 głosów)
- KUCHTA Łukasz Mieczysław: pozycja 3 : 3,65% (1 162 głosów)
- OLEJNICZAK Anna Beata: pozycja 4 : 3,65% (1 162 głosów)
- STRENG Urszula Elżbieta: pozycja 5 : 3,65% (1 162 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ROGALSKI Tomasz Michał: pozycja 1 : 5,14% (1 635 głosów)
- DOBRZYŃSKA Agata: pozycja 2 : 5,14% (1 635 głosów)
- KURCABA-MALKUS Anna Katarzyna: pozycja 3 : 5,14% (1 635 głosów)
- ŚCIGAŁA Adrian Stanisław: pozycja 4 : 5,14% (1 635 głosów)
- BUDZINSKA-SŁUPEK Elżbieta Maria: pozycja 5 : 5,14% (1 635 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "NASZ STAROGARD”:
- SZWARC Anna: pozycja 1 : 3,08% (979 głosów)
- BONK Zbigniew Bernard: pozycja 2 : 3,08% (979 głosów)
- FILC-BOROWSKA Joanna Elżbieta: pozycja 3 : 3,08% (979 głosów)
- BRZOSKA Szymon Piotr: pozycja 4 : 3,08% (979 głosów)
- KOSTUCH Natalia Gabriela: pozycja 5 : 3,08% (979 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE KOCIEWSKIE:
- JELEŃ Alina: pozycja 1 : 2,14% (682 głosów)
- WYLĘGŁY Dariusz Ireneusz: pozycja 2 : 2,14% (682 głosów)
- KOLASIŃSKI Karol Adam: pozycja 3 : 2,14% (682 głosów)
- RZEPKA Joanna Mirosława: pozycja 4 : 2,14% (682 głosów)
- ZWIERNIK Anna Justyna: pozycja 5 : 2,14% (682 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACI BEZPARTYJNI POLSKA JEST JEDNA DLA POMORZA:
- GŰNTHER Michał Apolinary: pozycja 1 : 1,06% (337 głosów)
- RICHERT Piotr Sławomir: pozycja 2 : 1,06% (337 głosów)
- HELIŃSKA-KAMOLA Grażyna Krystyna: pozycja 3 : 1,06% (337 głosów)
- KOPICKA Brygida Ewa: pozycja 4 : 1,06% (337 głosów)
- NAGÓRSKI Sławomir Marcin: pozycja 5 : 1,06% (337 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu starogardzkiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FIAŁEK Jerzy: pozycja 1 : 3,69% (3 296 głosów)
- ZBLEWSKI Maciej Jakub: pozycja 2 : 3,69% (3 296 głosów)
- CYWIŃSKI Antoni Florian: pozycja 3 : 3,69% (3 296 głosów)
- LUBIŃSKI Michał: pozycja 4 : 3,69% (3 296 głosów)
- GAJEWSKI Andrzej Marcin: pozycja 5 : 3,69% (3 296 głosów)
- CHEŁMOWSKA Barbara Jadwiga: pozycja 6 : 3,69% (3 296 głosów)
- NIEDZIELSKA Mirosława Elżbieta: pozycja 7 : 3,69% (3 296 głosów)
- GOŁUŃSKA Dorota Maria: pozycja 8 : 3,69% (3 296 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- HEROLD Lucyna Kinga: pozycja 1 : 1,97% (1 755 głosów)
- NIERZWICKA Maria Ewa: pozycja 2 : 1,97% (1 755 głosów)
- GUMIŃSKI Ryszard: pozycja 3 : 1,97% (1 755 głosów)
- ROCŁAWSKA Małgorzata Elżbieta: pozycja 4 : 1,97% (1 755 głosów)
- KLIMOWICZ Renata Barbara: pozycja 5 : 1,97% (1 755 głosów)
- PIKUŁA Jarosław Andrzej: pozycja 6 : 1,97% (1 755 głosów)
- NASIOROWSKA Danuta: pozycja 7 : 1,97% (1 755 głosów)
- BIELIŃSKI Sławomir: pozycja 8 : 1,97% (1 755 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BURCZYK Leszek Józef: pozycja 1 : 3,04% (2 708 głosów)
- CZAJA Bogdan Stanisław: pozycja 2 : 3,04% (2 708 głosów)
- DEYNA Izabela: pozycja 3 : 3,04% (2 708 głosów)
- KRUSZYŃSKI Łukasz Grzegorz: pozycja 4 : 3,04% (2 708 głosów)
- NEUBAUER-BORZYSZKOWSKA Sylwia Izabela: pozycja 5 : 3,04% (2 708 głosów)
- OLSZOWY Robert: pozycja 6 : 3,04% (2 708 głosów)
- BLOK Anna Maria: pozycja 7 : 3,04% (2 708 głosów)
- KONDYSIAK Rafał Piotr: pozycja 8 : 3,04% (2 708 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "NASZ STAROGARD”:
- CICHON Mieczysław Albin: pozycja 1 : 1,61% (1 437 głosów)
- KOLINSKI Mateusz Radosław: pozycja 2 : 1,61% (1 437 głosów)
- ORLIKOWSKA-KAWSKA Izabela Maria: pozycja 3 : 1,61% (1 437 głosów)
- KROPIDŁOWSKI Waldemar Wojciech: pozycja 4 : 1,61% (1 437 głosów)
- WIĘCKIEWICZ-LITKA Alicja: pozycja 5 : 1,61% (1 437 głosów)
- WAŁASZEWSKI Andrzej: pozycja 6 : 1,61% (1 437 głosów)
- OSOWSKA Aleksandra: pozycja 7 : 1,61% (1 437 głosów)
- GRUDZIŃSKA Iwona: pozycja 8 : 1,61% (1 437 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE KOCIEWSKIE:
- HEROLD Arkadiusz: pozycja 1 : 1,91% (1 707 głosów)
- ŁANGOWSKI Łukasz: pozycja 2 : 1,91% (1 707 głosów)
- GRAJEWSKA-MEGGER Iwona Katarzyna: pozycja 3 : 1,91% (1 707 głosów)
- UMERSKA Regina Joanna: pozycja 4 : 1,91% (1 707 głosów)
- WASIELEWSKI Andrzej: pozycja 5 : 1,91% (1 707 głosów)
- STENCEL Katarzyna: pozycja 6 : 1,91% (1 707 głosów)
- TUSZYŃSKI Paweł: pozycja 7 : 1,91% (1 707 głosów)
- CICHOCKI Czesław: pozycja 8 : 1,91% (1 707 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACI BEZPARTYJNI POLSKA JEST JEDNA DLA POMORZA:
- KAMOLA Władysław Adam: pozycja 1 : 0,37% (333 głosów)
- MACIEJEWSKA Sylwia Beata: pozycja 2 : 0,37% (333 głosów)
- KWIATKOWSKI Tomasz Robert: pozycja 3 : 0,37% (333 głosów)
- RICHERT Weronika Kinga: pozycja 4 : 0,37% (333 głosów)
- HAFTKA Natalia Danuta: pozycja 5 : 0,37% (333 głosów)
- WILK Stanisław: pozycja 6 : 0,37% (333 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu starogardzkiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MYKOWSKI Jerzy Wojciech: pozycja 1 : 4,85% (1 586 głosów)
- STOLC Grażyna Jadwiga: pozycja 2 : 4,85% (1 586 głosów)
- ZIELIŃSKI Jerzy Michał: pozycja 3 : 4,85% (1 586 głosów)
- SZWARC Mieczysław: pozycja 4 : 4,85% (1 586 głosów)
- OPACIŃSKA Anna: pozycja 5 : 4,85% (1 586 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOLASKA Jurand Franciszek: pozycja 1 : 2,33% (764 głosów)
- MUSZYŃSKI Rafał: pozycja 2 : 2,33% (764 głosów)
- SEROCKA-CHRZANOWSKA Katarzyna Maria: pozycja 3 : 2,33% (764 głosów)
- GROMOWSKA Elżbieta: pozycja 4 : 2,33% (764 głosów)
- MAKIŁA Ireneusz: pozycja 5 : 2,33% (764 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KUROWSKI Marcin Dominik: pozycja 1 : 3,64% (1 191 głosów)
- KRZEŚNIAK Anna Maria: pozycja 2 : 3,64% (1 191 głosów)
- CHYŁA Roman Józef: pozycja 3 : 3,64% (1 191 głosów)
- STANKIEWICZ Katarzyna Agnieszka: pozycja 4 : 3,64% (1 191 głosów)
- GAPSKA Izabela Anna: pozycja 5 : 3,64% (1 191 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "NASZ STAROGARD”:
- KALINOWSKI Maciej Karol: pozycja 1 : 1,8% (588 głosów)
- KŁOS Marek: pozycja 2 : 1,8% (588 głosów)
- FANKIDEJSKA Ewa Maria: pozycja 3 : 1,8% (588 głosów)
- KUCHTA Sławomir Józef: pozycja 4 : 1,8% (588 głosów)
- WONTKA Mirosława: pozycja 5 : 1,8% (588 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE KOCIEWSKIE:
- CHYŁA Kazimierz Edmund: pozycja 1 : 6,97% (2 280 głosów)
- KOLASKA Lech Jan: pozycja 2 : 6,97% (2 280 głosów)
- SZCZODROWSKA Ewelina Maria: pozycja 3 : 6,97% (2 280 głosów)
- PARTYKA Marzena Teresa: pozycja 4 : 6,97% (2 280 głosów)
- KUROWSKI Józef: pozycja 5 : 6,97% (2 280 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACI BEZPARTYJNI POLSKA JEST JEDNA DLA POMORZA:
- GOSZ Arkadiusz Mariusz: pozycja 1 : 0,69% (226 głosów)
- WĘSIERSKA Natalia Anna: pozycja 2 : 0,69% (226 głosów)
- BIELSKI Adam Mateusz: pozycja 3 : 0,69% (226 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu starogardzkiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NAGÓRSKI Dariusz Szczepan: pozycja 1 : 5,9% (1 492 głosów)
- MARCHEWICZ Roman: pozycja 2 : 5,9% (1 492 głosów)
- TURZYŃSKA Ewa Janina: pozycja 3 : 5,9% (1 492 głosów)
- TYBORCZYK Katarzyna Maria: pozycja 4 : 5,9% (1 492 głosów)
- KAISER Ryszard Piotr: pozycja 5 : 5,9% (1 492 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BRZOSKOWSKI Wiesław Franciszek: pozycja 1 : 5,26% (1 330 głosów)
- LATOSZEWSKI Krystian Tadeusz: pozycja 2 : 5,26% (1 330 głosów)
- PIEKARZ Katarzyna Joanna: pozycja 3 : 5,26% (1 330 głosów)
- URBAN Katarzyna Anna: pozycja 4 : 5,26% (1 330 głosów)
- ŻYGOWSKI Jacek Antoni: pozycja 5 : 5,26% (1 330 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE "NASZ STAROGARD”:
- BYCZKOWSKI Marcin Piotr: pozycja 1 : 2,66% (673 głosów)
- KOLBERG Stanisław: pozycja 2 : 2,66% (673 głosów)
- HINZ Cecylia Teresa: pozycja 3 : 2,66% (673 głosów)
- SZUTY Joanna Monika: pozycja 4 : 2,66% (673 głosów)
- GRZYWACZ Celina Katarzyna: pozycja 5 : 2,66% (673 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE KOCIEWSKIE:
- KARNAT Kryspin Andrzej: pozycja 1 : 5,73% (1 450 głosów)
- MŁYŃSKI Rafał: pozycja 2 : 5,73% (1 450 głosów)
- STOLIŃSKA Monika Anna: pozycja 3 : 5,73% (1 450 głosów)
- JAŻDŻEWSKA Liliana Magdalena: pozycja 4 : 5,73% (1 450 głosów)
- SZYNWELSKI Kamil Krzysztof: pozycja 5 : 5,73% (1 450 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACI BEZPARTYJNI POLSKA JEST JEDNA DLA POMORZA:
- STAROŚCIK Maciej Krzysztof: pozycja 1 : 0,76% (193 głosów)
- BŁAWAT Julia Anna: pozycja 2 : 0,76% (193 głosów)
- ZIELKE Igor Michał: pozycja 3 : 0,76% (193 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?