Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Co wiesz o Żorach: Omnibusem został Sebastian Iwanek

Katarzyna Śleziona
Zwycięzca konkursu "Co wiesz o Żorach" otrzymał medalion i tytuł Omnibusa 2013 roku ARC. / TMMŻ
Za nami 36 edycja konkursu "Co wiesz o Żorach". Omnibusem został Sebastian Iwanek. Pomysłodawcą konkursu jest Towarzystwo Miłośników Miasta Żory. FOTO: ARC. / TMMŻ (na zdjęciu medalion, który otrzymuje zwycięzca).

W ramach Żorskiej Wiosny Młodości odbył się finał XXXVI edycji konkursu dla młodzieży gimnazjalnej pod nazwą „Co wiesz o Żorach?”. Jego organizatorem było Towarzystwo Miłośników Miasta Żory. Zmagania konkursowe odbyły się w poniedziałek (3 czerwca) w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

Pierwsze miejsce w konkursie i tytuł „Omnibusa Żorskiego 2013” zdobył Sebastian Iwanek, uczeń Gimnazjum nr 1. Z kolei drugie i trzecie miejsce zajęli reprezentanci z Gimnajzum nr 4. Wicemistrzem został Paweł Orszulik, a trzeci był Marta Teliżyn. Tuż za podium znalazła się Ewa Pawliczek z „jedynki”, a piąta lokata przypadła w udziale Karolinie Berent z „czwórki”.

Z kolei szóste miejsce zajęły: Kornelia Pikiewicz z Gimnazjum nr 6 i Dorota Śledź z Gimnazjum nr 3. Natomiast ósme miejsce przypadło w udziale trzem zawodnikom: Sandrze Majeckiej z Gimnazjum nr 6, Kamilli Hajruddinowa z Gimnajzum nr 1 i Michał Kula z Gimnazjum nr 5.

Najpierw były zmagania drużynowe

Zanim przystąpiono do zmagań indywidualnych w konkursie, odbyły się zmagania drużynowe. Konkurs drużynowy odbył się w Gimnazjum nr 3 w Roju. Każde gimnazjum było reprezentowane przez trzech zawodników. Pierwsze miejsce drużynowo i puchar Prezydenta Żor zdobyło Gimnazjum nr 4 prowadzone przez nauczycielkę Ewę Sochę. Drugie miejsce zajęła „jedynka”, a trzeci była „szóstak”.

Do finału indywidualnego zakwalifikowało się 10 zawodników.

Konkurs „Co wiesz o Żorach” to sztandarowa impreza TMMŻ.