MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Żory: wyjątkowa lekcja chemii w szkole specjalnej. W placówce odbyły się warsztaty chemiczno-przyrodnicze

Piotr Chrobok
Warsztaty chemiczno-przyrodnicze w Zespole Szkół Specjalnych w Żorach miały umilić uczniom powrót do szkoły po miesiącach nauki zdalnej.
Warsztaty chemiczno-przyrodnicze w Zespole Szkół Specjalnych w Żorach miały umilić uczniom powrót do szkoły po miesiącach nauki zdalnej. UM Żory
To było wyjątkowe spotkanie z chemią dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach. Szkoła zorganizowała dla swoich podopiecznych warsztaty chemiczno-przyrodnicze. - Chcieliśmy umilić uczniom dzień powrotu do zajęć stacjonarnych - tłumaczy dyrekcja placówki.

Żory: wyjątkowa lekcja chemii w szkole specjalnej. W placówce odbyły się warsztaty chemiczno-przyrodnicze

Z chemią w wydaniu innym niż tym z kolejnych kartek podręcznika spotkali się w ostatnim czasie uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Żorach. W szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty chemiczno-przyrodnicze, podczas których młodzież mogła na własne oczy zobaczyć spektakularne pokazy.

Dyrekcja placówki tłumaczy, że organizując warsztaty, chciała w ten sposób przyjemnie przywitać uczniów w szkole po powrocie z nauczania zdalnego.

- Chcieliśmy umilić uczniom dzień powrotu do zajęć stacjonarnych, stąd pomysł na zorganizowanie Dnia Naukowca właśnie dziś, aby dzieci nie czuły się przytłoczone po tak długiej przerwie. Połączenie nauki z zabawą oraz niesamowitymi wrażeniami sprawia, że dzieci łatwiej przyswajają wiedzę - wyjaśnia dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żorach, Edyta Sokołowska.

W trakcie warsztatów dzieci były świadkami spektakularnych reakcji i wybuchów, a ponadto same wykonały eksperyment sublimacji suchego lodu.

W żorskim Zespole Szkół Specjalnych wyjaśniają, że warsztaty udało się zorganizować przy wsparciu funduszy europejskich.

Dyrektor placówki, Edyta Sokołowska podkreśla, że dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz umiarkowanym to bardzo istotne.

Dodaje, że dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego szkoła może się rozwijać. - Dzięki dodatkowym środkom finansowym, możemy zapewnić uczniom zwiększoną ilość zajęć, nie tylko terapeutycznych, ale również wyrównawczych z takich przedmiotów jak j. angielski lub matematyka. Czas trwania projektu wydłużył się ze względu na wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach, w związku z tym nasi podopieczni będą korzystać z dodatkowych lekcji do końca czerwca przyszłego roku - przyznaje Edyta Sokołowska, dyrektor ZSS w Żorach.

To właśnie z tych funduszy szkoła mogła sobie pozwolić na doposażenie w 2020 roku dwóch nowoczesnych pracowni tematycznych tj. biologiczno-geograficznej oraz chemiczno-fizycznej. Korzysta na tym także kadra nauczycielska, która stale może podnosić swoje kompetencje.

od 7 lat
Wideo

Wyniki pierwszej tury wyborów we Francji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto