18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Babci i Dziadka Żory 2014: Dzisiaj będzie się działo!

Katarzyna Śleziona
Z pewnością na uroczystości pojawią się babcie i dziadkowie - studenci z UTW Żory
Z pewnością na uroczystości pojawią się babcie i dziadkowie - studenci z UTW Żory ARC.
Dzień Babci i Dziadka Żory 2014: Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbędzie się wyjątkowa uroczystość. Przygotują ją uczniowie z Zespołu Szkół nr 8, mieszczącym się na osiedlu Korfantego z nauczycielami. Będzie się działo!

Dzień Babci i Dziadka Żory 2014: Dzisiaj będzie się działo!

Już od 15 lat uczniowie ze szkoły na osiedlu Korfantego wraz z nauczycielami uczestniczą w Szkolnym Dniu Babci i Dziadka. Dzisiaj w żorskim MOK-u odbędzie się 15 edycja tej imprezy. Jest jubileusz, dlatego przygotowano wiele atrakcji. Wystąpią uczniowie z Zespołu Szkół nr 8 na osiedlu Korfantego. Będzie się działo! Na widowni zasiądą oczywiście babcie i dziadkowie. Wstęp jest wolny!

Polub nas na Facebooku

Co o uroczystości i szkole pisze Mirosława Bieg, organizatorka uroczystości, nauczyciel kształcenia zintegrowanego z ZS nr 8 w Żorach? INFO poniżej.

„Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu….”Jan Paweł II. Idąc za tymi słowami w naszej szkole prowadzona jest edukacja regionalna. Chcąc przybliżyć znajomość naszego regionu, w szkole prężnie działa kółko regionalne. Za podstawowy cel stawiamy sobie to, by przybliżyć uczniom dawne obyczaje i śląską gwarę. Dlatego dzisiaj w tym ważnym dniu warto wrócić do wspomnień.

Najważniejszymi dla każdego dziecka osobami są członkowie najbliższej rodziny, a wśród nich babcie i dziadkowie. Ich miłość do wnuków jest ogromna i bezwarunkowa. Relacje wnucząt i dziadków charakteryzuje szczególny rodzaj więzi. To od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. Nie zapominają o tym uczniowie kształcenia zintegrowanego uczęszczający do Zespołu Szkół nr 8 w Żorach, którzy co roku z okazji Dnia Babci i Dziadka wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowują uroczystą akademię.

Szkolny Dzień Babci i Dziadka to bez wątpienia wielkie wydarzenie w życiu szkoły i społeczności lokalnej, które na stałe już wpisane jest w kalendarz uroczystości szkolnych. W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas I-III szkoły podstawowej przychodzą do szkoły ze swoimi babciami i dziadkami, gdzie czeka na nich wiele miłych niespodzianek.

To szczególne święto odbywa się od 1999 roku i obchodzone jest w bardzo szerokim i zacnym gronie, bowiem wspólnie świętują zaproszeni dziadkowie i babcie, przedstawiciele Urzędu Miasta Żory. Co roku honorowym gościem był prezydent Waldemar Socha.

W roku 1999/2002 uczniowie kółka regionalnego zagrali scenkę pt. „Na świętego Andrzeja dziołchom… nadzieja” W scence tej dowiadujemy się, która z dziewczyn wyjdzie pierwsza za mąż.
Dalej wracamy do naszych wspomnień
Scenka pt. „ Romeo i Julia”
Rok szkolny 2002/2005.
Teraz dowiadujemy się, że kiedyś niełatwo było wyjść za mąż. Nie tylko rodzice musieli wyrazić zgodę, ale również farosz. Zobaczymy jak sobie z tym poradzili Romeo i Julia.
Rok szkolny 2005/2008.
Scenka pt. „We sklepie u Podzimczynej”
Dowiadujemy się, że niełatwo było zrobić zakupy w sklepie na wsi, bo sprzedawczyni musiała wszystko wiedzieć, co się w każdej rodzinie dzieje.
Rok szkolny 2008/2011
Uczniowie opowiadają, że niełatwo jest nauczyć się gwary. Podjęli jednak to wyzwanie i postanowili „Warszawioka” nauczyć po śląsku.
Uczniowie przedstawią, jak dawniej ich rówieśnicy bawili się na podwórku.
Rok szkolny 2011/2014
Scenka pt. „ Graczki śląskich bajtli.”

Nasze święto jest niezwykłe nie tylko dla wnucząt, ale przede wszystkim dla dziadków. To dzień pełen wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu. To również okazja obejrzenia swoich wnuków w roli nie tylko uczniów, ale także aktorów, piosenkarzy czy tancerzy pląsających po scenie. Poprzez swoje występy uczniowie klas młodszych wyrażają swoja wdzięczność, miłość i szacunek dla swoich babć i dziadków. Przekazywane treści zawsze trafiają do serc zebranych gości, którzy nie kryją swojego wzruszenia.
Uwieńczeniem uroczystości jest wspólne biesiadowanie w klasach, które na chwilę zamieniają się w przytulne kawiarenki, gdzie unosi się zapach domowego ciasta, parzonej kawy i herbaty.

W przygotowane całej uroczystości zaangażowanych jest wiele osób, a mianowicie: wychowawcy klas I-III szkoły podstawowej, uczniowie, a także ich rodzice. Nad przebiegiem całej akademii od lat czuwa Mirosława Bieg, nauczyciel kształcenia zintegrowanego.

Uroczystości takie jak ta są niezmiernie potrzebne. Scalają to, co w życiu najważniejsze - rodzinę. Integrują również babcie i dziadków ze szkołą. Ponadto uświadamiają nam, że należy pamiętać o tym, że w świecie ceniącym kult młodości jest ktoś, komu należy się szacunek i wdzięczność za wychowanie dzieci i wnucząt.

W roku szkolnym 2013/2014 dokładnie 17 stycznia 2014 roku uroczystość będzie obchodziła swój jubileusz 15-lecia. Będzie to doskonała okazja do wspomnień, podziękowań, a także podsumowań minionych lat.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto