Ewa Swoboda z UKS Czwórka Żory wygrała Mistrzostwa Polski Młodziczek w Lekkiej Atletyce w Kielcach

KAKA
Ewa Swoboda w tym roku zdobyła kilka złotych medali na prestiżowych zawodach. Wyrasta na gwiazdę! ARC. / UKS Czwórka Żory
Mamy mistrzynię w Żorach. To Ewa Swoboda, która wygrała bieg na 100 metrów na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Kielcach

Ma zaledwie 14 lat, a na koncie mnóstwo sukcesów. Mogłaby nimi obdarować o wiele starszych od siebie sportowców. To Ewa Swoboda, podopieczna Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czwórka Żory", która doskonale wypadła na ostatnich Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, jakie odbywały się w Kielcach.
Nasza zawodniczka wykazała się niezwykłą determinacją i mimo że pojechała na turniej w roli faworytki ( legitymowała się najlepszym wynikiem w Polsce wśród młodziczek - 11,97 sekundy) - to i tak nerwy były wielkie. Jednak Ewa zachowała się jak prawdziwa gwiazda, która wiarą w swoje niezwykłe umiejętności potrafiła po raz kolejny udowodnić, że jest najlepsza w kraju wśród młodziczek.
- Nasza Ewa w biegu eliminacyjnym uzyskała najlepszy wynik - 12,05 sekundy. W finale nie miała sobie równych i zwyciężyła z rezultatem 11,97sekundy. Bezkonkurencyjna na Śląsku, a także w Polsce w swojej kategorii wiekowej - młoda żorzanka jest pierwszą młodziczką w historii, która przebiegła "setkę" poniżej 12 sekund - chwali Iwona Krupa, trenerka UKS Czwórka Żory".
Złoty medal w biegu na 100 w Kielcach dołączył do wielu sukcesów naszej młodej gwiazdy sportu, które wywalczyła w tym roku. Już w styczniu tego roku Ewa ustanowiła halowy rekord Polski młodziczek w biegu na 60 metrów - 7,78 s. W lutym do kolekcji dołożyła złoto w biegu na 60 m na halowych Mistrzostwach Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce. Wygrała też w majowych wojewódzkich eliminacjach Samsung Athletic Cup 2011 na dystansie 100 m. Potem ten sam wynik powtórzyła już w ogólnopolskim finale tej imprezy w czerwcu.
Także wrzesień obfitował dla Ewy w wiele zwycięstw. Zaczęło się od złota w biegu na 80 metrów na Międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych "Trofeo Citta di Majano". Do worka medali zgarnęła też mistrzostwo w biegu na 100 metrów na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce. Potem przyszedł czas na rekord Polski młodziczek w biegu na 100 m (jej czas to 11,97 s.) w Chorzowie oraz ostatnia wygrana w Kielcach. Obecnie Ewa Swoboda jest uczennicą drugiej klasy Gimnazjum nr 4 w Żorach.

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków