Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nastolatka z Żor próbowała targnąć się na swoje życie. Gdyby nie policjanci, mogłoby dojść do tragedii

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Gdyby nie policjanci, mogłoby dojść do tragedii
Gdyby nie policjanci, mogłoby dojść do tragedii Pixabay.com, Policja.pl, zdjęcia poglądowe
Niewiele brakowało, by w piątkowe popołudnie doszło do tragedii w Żorach. W rejonie torów kolejowych w dzielnicy Baranowice, odnaleziono nastolatkę, która próbowała targnąć się na swoje życie. Uratowali ją policjanci, którzy na szczęście byli w pobliżu.

Nastolatka z Żor próbowała targnąć się na swoje życie

W piątek 17 marca po godzinie 18.00, do żorskiej policji wpłynęło zgłoszenie, że w rejonie ulicy Kościuszki znajduje się nastolatka, która postanowiła targnąć się na swoje życie. Dziewczynka znajdowała się w rejonie torów kolejowych. Na szczęście tuż obok znajdował się patrol ruchu drogowego, którego funkcjonariusze postanowili natychmiast zareagować.

- Kiedy usłyszeli komunikat o nastolatce potrzebującej pomocy – nie czekali ani chwili… - informuje asp. Marcin Leśniak, rzecznik prasowy żorskiej policji.

W rejonie torowiska rzeczywiście znajdowała się dziewczynka, która potrzebowała pomocy. Na jej ciele znajdowały się rany, które zostały opatrzone przez policjantów. Nastolatka została zabrana do radiowozu, a następnie przekazana rodzinie i Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Niewiele brakowało, a finał tej sprawy mógłby być znacznie bardziej tragiczny.

Gdzie możesz szukać pomocy?

Gdy nie radzisz sobie z własnymi problemami, przychodzą Ci do głowy złe myśli, sięgnij po pomoc. Jak podkreślają psycholodzy, nie ma się czego bać, a wspólnie będzie łatwiej rozwiązać dany problem.

- Szukanie pomocy, to nie jest obciach. Przychodzenie do psychologa nie jest wstydem - podkreśla psycholog Oliwia Szymańska.

To właśnie rozmowa z drugą osobą może być receptą na rozwiązanie problemów. W tym może pomóc wizyta u psychologa, której nie powinniśmy się wstydzić.

- Żyjemy w takim świecie, w którym ludzie wstydzą się problemów psychicznych. Wstydzą się, że muszą szukać pomocy. Z naszych doświadczeń wynika jednak, że osoby, które mówią o tym, że chodzą do psychologa czy psychiatry, najczęściej w swoich środowiskach spotykają się z akceptacją i zrozumieniem - wskazuje Rzecznik Praw Pacjenta.

Warto zapamiętać bezpłatne numery telefonów, z których można skorzystać w przypadku trudnych przeżyć lub chęci pomocy osobie zagrożonej samobójstwem lub przeżywającej głęboki kryzys.

  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123
  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12
  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym: 800 702 222.
Gdyby nie policjanci, mogłoby dojść do tragedii

Nastolatka z Żor próbowała targnąć się na swoje życie. Gdyby...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto