MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zaprzęg Świętego Mikołaja powrócił. Pomoc dla Fundacji Rodzin Polskich im. Jana Pawła II

Akcja Specjalna Zaprzęg Świętego Mikołaja
Razem z naszymi Partnerami ponownie przygotowaliśmy wyjątkowy Zaprzęg Świętego Mikołaja. Głównym celem naszej inicjatywy było wsparcie podopiecznych Fundacji Rodzin Polskich im. Jana Pawła II ze Świętochłowic.

Akcja Zaprzęg Świętego Mikołaja

Koniec starego roku i początek nowego to czas głębokiej refleksji, planowania przyszłości i obdarowywania bliskich prezentami. Magię świąt czuć w powietrzu, a wszędzie wokół nas roztaczają się świąteczne dekoracje i piosenki. Jednakże dla wielu dzieci ten czas to nie tylko radość, lecz także smutek, stres i niepewność. Postanowiliśmy to zmienić przez organizację cyklicznej inicjatywy o wdzięcznym tytule: „Zaprzęg Świętego Mikołaja”.

Podczas ubiegłorocznej edycji część fundacji i stowarzyszeń, dzięki naszej pomocy i wsparciu, zorganizowała niezapomniane ferie dla swoich podopiecznych. Inni z kolei wykorzystali zebrane środki na zakup niezbędnych rzeczy pierwszej potrzeby. W symbolicznym worku Świętego Mikołaja, oprócz zabawek i słodyczy, pojawiły się również pieniądze na zakup leków, sprzętu medycznego czy pokrycie bieżących wydatków. Jest to dla nas istotne, aby być czujnym na wszelkie potrzeby zgłaszane przez fundacje i zapewnić, że środki te zostaną najlepiej wykorzystane.

Wsparcie dla Fundacji Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II

W tym roku głównym celem akcji było wsparcie podopiecznych Fundacji Rodzin Polskich im. św. Jana Pawła II, której siedziba znajduje się w Świętochłowicach. Fundację do życia powołało małżeństwo Eugeniusz i Dorota Fickowie, rodzice sześciorga dorosłych dzieci, którzy swoje życie poświęcili pomocy potrzebującym. Od momentu jej powstania w 2011 roku, Fundacja nieustannie stara się wspierać rodziny, dzieci oraz osoby starsze. Jej działania obejmują szeroki wachlarz działań: począwszy od przeciwdziałania przemocy i zachowaniom antyspołecznym, przez promowanie i organizację wolontariatu, aż po prowadzenie działalności charytatywnej i wspieranie edukacji. Fundacja ze Świętochłowic angażuje się w pomoc każdemu, kto zmaga się z problemami, starając się przeciwdziałać ich społecznemu wykluczeniu.

Dom, który stawia na nogi

Plany Fundacji są ambitne, ale oparte na wieloletnim doświadczeniu i dogłębnym zrozumieniu problemów miasta. Obecnie najważniejszym przedsięwzięciem realizowanym przez Fundację ze Świętochłowic jest budowa „Domu, który stawia na nogi”. W odnowionej kamienicy znajdą się między innymi ochronka dla dzieci, mieszkania dla samotnych matek oraz miejsca wypoczynku dla seniorów. Według optymistycznych planów obiekt ma rozpocząć działalność od 2025 roku.

Przyłączyli się do naszej akcji

Gdyby nie firmy, które wymieniamy poniżej, sukces akcji nie byłby możliwy. Wiemy, że na Was zawsze można liczyć i gdy chodzi o dobro i szczęście dzieci – nie zastanawiacie się ani chwili.

Sukces Zaprzęgu Świętego Mikołaja. Wparcie dla Fundacji Rodzin Polskich im. Jana Pawła II
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zaprzęg Świętego Mikołaja powrócił. Pomoc dla Fundacji Rodzin Polskich im. Jana Pawła II - Świętochłowice Nasze Miasto

Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto