Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żorskie nagrody Phoenix Sariensis 2024 rozdane! To oni rozsławiają miasto i wpływają na jego rozwój

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
To najważniejsze miejskie nagrody w Żorach
To najważniejsze miejskie nagrody w Żorach Facebook.com / Waldemar Socha, Dariusz Maciejewski, UM Żory
Po raz 25, prezydent Żor Waldemar Socha wręczył nagrody Phoenix Sariensis. Tym razem, najważniejsze miejskie nagrody trafiły do Alicji Glos-Krawczyk, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach oraz firmy Jelux.

Nagrody Phoenix Sariensis 2024 rozdane! To najważniejsze miejskie nagrody w Żorach

Za nami jubileuszowa, bo już 25. gala przyznania żorskich nagród miejskich Phoenix Sariensis. Trzy statuetki trafiły w ręce laureatów w trakcie gali, która odbyła się w kinie "Na Starówce". Te zostały zaprojektowane przez żorzanina Henryka Michalika.

- Nagroda miejska Phoenix Sariensis jest dowodem prestiżu i szacunku, jakim laureat cieszy się w naszym mieście z uwagi na swoją działalność. Statuetki zaprojektowane przez żorzanina Henryka Michalika przyznawane są dorocznie instytucjom, organizacjom, stowarzyszeniom, firmom i osobom szczególnie zasłużonym dla miasta Żory lub wyróżniającym się w jego promocji w kraju bądź poza jego granicami, a także wspierającym działania z zakresu edukacji, oświaty, sportu, ekologii, kultury i sztuki, pomocy społecznej i ochrony zdrowia, wspierania osób z niepełnosprawnościami oraz organizowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży - informuje miasto Żory.

Przyznanie nagród leży po stronie kapituły, która w tym roku zdecydowała o trzech laureatach. Pierwszym z nich jest Alicja Glos-Krawczyk, wybitna fryzjerka, edukatorka oraz stylistka. W swojej pracy kontynuuje tradycję wielopokoleniowej, rodzinnej firmy, działającej w Żorach od 1935 roku.

- Od 30 lat jest fryzjerką-stylistką, a od 26 lat także edukatorką, szkolącą innych. To współzałożycielka prężnie rozwijającej się Akademii Fryzjerskiej GAAK, w której pasja do fryzjerstwa przeradza się w profesjonalną wiedzę i umiejętności. Tegoroczna laureatka Phoenix Sariensis to wybitna postać w świecie polskiego fryzjerstwa - wizjonerka, która tworzy niezwykle spójne projekty: od doboru modelki, przez koloryzację, odpowiednie strzyżenie, aranżację ubioru, aż po makijaż - podaje miasto Żory.

Nagroda trafiła także do Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach, które rozpoczęło swoją działalność w 1998 roku. Choć początkowo pomoc stowarzyszenia kierowana była do potrzebujących dzieci i rodzin w Ukrainie, z czasem stowarzyszenie zaczęło działać także na terenie Żor, pomagając potrzebującym dzieciom.

- Pod kierownictwem kolejno Jana Sochy, Ludwika Wróbla, Augustyny Kapy oraz Katarzyny Tyrtanii organizacja ta już od ponad 25 lat oferuje wsparcie dzieciom z ubogich rodzin, dzieciom z niepełnosprawnością, osobom chorym oraz rodzinom dysfunkcyjnym. Stowarzyszenie corocznie obejmuje swą pomocą około tysiąca dzieci, m.in. dofinansowując zajęcia wakacyjne, organizując spotkania okolicznościowe czy wycieczki oraz przygotowując dla dzieci paczki świąteczne i wyprawki szkolne. Ponadto rodziny w trudnych sytuacjach życiowych, takich jak choroba czy utrata pracy mogą liczyć ze strony stowarzyszenia na pomoc materialną, finansową, zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego czy aparatury medycznej - podaje miasto Żory.

Nagroda trafiła również do żorskiej firmy Jelux Polska Sp. z o.o., która od 2016 roku prowadzi swoją działalność w Żorach. To jeden z liderów wśród dostawców jelit naturalnych w Polsce.

- Budując pozycję rynkowego lidera, firma ta wzbogaciła swoją ofertę o nowe produkty, wśród których można znaleźć szeroką gamę przypraw, osłonek naturalnych i innych akcesoriów niezbędnych do produkcji własnych wyrobów. Importuje m.in. Azji, Bliskiego Wschodu czy Ameryki Południowej, tak by nawet najbardziej wymagający klient znalazł odpowiedni produkt, dopasowany do jego potrzeb - słyszymy.

Galę uświetnił koncert Żorskiej Orkiestry Rozrywkowej im. Lothara Dziwokiego wraz z wokalistami Ewą Urygą i KC Nwokoye.

źródło: UM Żory.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zory.naszemiasto.pl Nasze Miasto